Do czego służą rozdrabniacze bijakowe?

Data dodania:
Ocena
0.00

Rozdrabniacze bijakowe to niezwykle przydatne urządzenia, które znacząco ułatwiają pracę w różnych branżach przemysłu. Ich kluczową funkcją jest rozdrabnianie różnorodnych materiałów sypkich, które mogą być następnie wykorzystane do dalszej obróbki technologicznej. Zastanówmy się zatem w poniższym artykule, do czego dokładnie służą rozdrabniacze bijakowe, a także jakie są ich najważniejsze zalety w procesie produkcji.

Zastosowanie rozdrabniaczy bijakowych w różnych branżach

Młyny bijakowe doskonale sprawdzają się w takich sektorach, jak produkcja pelletu oraz brykietu. Rozdrabniają one zrębki, wióry, ziarna, fornir, słomę, łodygi czy nawet drobne kawałki płyt meblowych, tworząc jednorodną mieszaninę przydatną w dalszym procesie produkcyjnym.

Urządzenia te są popularne zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i mniejszych gospodarstwach rolnych. Choć konstrukcja poszczególnych modeli może się różnić, zasada działania i podstawowe elementy składowe są do siebie zbliżone. Co jednak istotne, można bez trudu dopasować rozdrabniacz bijakowy do indywidualnych potrzeb obiektu.

Zasada działania młyna bijakowego

Podstawą funkcjonowania rozdrabniacza bijakowego jest prosty proces mechaniczny. Materiały trafiają do komory głównej młyna za pomocą podajnika, gdzie następnie są rozdrabniane poprzez bezpośrednie uderzenia bijaków o surowiec. Wielkość oraz regularność powstałej frakcji zależą od średnicy otworów w sicie (siatce) młyna.

Ważne jest jednak, aby podawane surowce były czyste, gdyż zanieczyszczenia mogą prowadzić do uszkodzeń urządzenia. Odbiór rozdrobnionego materiału najlepiej realizować za pomocą transportu pneumatycznego, ponieważ w przypadku zanieczyszczonego surowca  pozwala on na wykorzystanie separatora pneumatycznego do odsiania niepożądanych części, a jednocześnie zwiększa wydajność młyna. W celu wyłapania metalowych  zanieczyszczeń  tj. np. gwoździe stosowane są separatory magnetyczne kanałowe lub bębnowe. Rodzaj zastosowanego separatora uzależniony jest od ilości zanieczyszczeń oraz żądanej przepustowości. 

Korzyści płynące z użycia rozdrabniaczy bijakowych

Rozdrabniacze bijakowe oferowane przez renomowane firmy, takie jak Comerc, przynoszą wiele korzyści dla producentów i użytkowników. Przede wszystkim pozwalają na rozdrabnianie szerokiej gamy surowców, co usprawnia proces produkcji pelletu i brykietu. Dzięki wysokiej wydajności skutkują również obniżeniem kosztów produkcji.

Ponadto wymiana zużytych bijaków i sit jest szybka i łatwa, co pozwala na praktycznie nieprzerwaną pracę urządzenia. Niewątpliwą zaletą młynów jest również niski poziom wibracji generowany podczas pracy, zapewniający komfort obsługi. Do innych atutów rozdrabniaczy bijakowych zaliczyć można dwukierunkową pracę wirnika, która gwarantuje maksymalne wykorzystanie bijaków.

 

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Rozdrabniacze bijakowe to niezwykle przydatne urządzenia, które znacząco ułatwiają pracę w różnych branżach przemysłu. Ich kluczową funkcją jest rozdrabnianie różnorodnych materiałów sypkich, które mogą być następnie wykorzystane do dalszej obróbki technologicznej. Zastanówmy się zatem w poniższym artykule, do czego dokładnie służą rozdrabniacze bijakowe, a także jakie są ich najważniejsze zalety w procesie produkcji.Zastosowanie rozdrabniaczy bijakowych w różnych branżachMłyny bijakowe doskonale sprawdzają się w takich sektorach, jak produkcja pelletu oraz brykietu. Rozdrabniają one zrębki, wióry, ziarna, fornir, słomę, łodygi czy nawet drobne kawałki płyt meblowych, tworząc jednorodną mieszaninę przydatną w dalszym procesie produkcyjnym.Urządzenia te są popularne zarówno w dużych zakładach przemysłowych, jak i mniejszych gospodarstwach rolnych. Choć konstrukcja poszczególnych modeli może się różnić, zasada działania i pod...