Co można usunąć przy pomocy lasera?

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Laser to urządzenie, które znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jedną z najpopularniejszych sposobów jego wykorzystania są różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Lasery medyczne umożliwiają lekarzom usuwanie niedoskonałości skóry w sposób bezpieczny i skuteczny. W tym artykule zwrócimy uwagę na dwa często spotykane zastosowania lasera we współczesnej kosmetologii.

Depilacja laserowa 

Depilacja laserowa to jeden ze sposobów walki z niechcianymi owłosieniem. Metoda ta obejmuje proces selektywnej fototermolizy, czyli niszczenia mieszków włosowych przy użyciu wiązki laserowej. Wiązka laserowa emitowana z urządzenia dociera do mieszków włosowych, które zawierają melaninę (barwnik włosa), absorbuje ją i przekształca w ciepło. W efekcie następuje naruszenie struktury komórek w mieszku włosowym, który ulega mniejszej lub większej destrukcji, a włosy wypadają po kilku dniach.

Depilacja laserowa pozwala na likwidację włosków na całym ciele. Efekty zabiegu są widoczne niemal od razu, a same zabiegi są stosunkowo krótkie i nie wymagają rekonwalescencji. Najlepsze efekty osiąga się po kilku zabiegach, a depilacja laserowa to propozycja dla osób, które chcą skutecznie pozbyć się owłosienia na dłuższy czas – mówi specjalista z gabinetu kosmetyki laserowej Studio Laser w Warszawie.

Usuwanie niedoskonałości skóry 

Laser przydaje się również do usuwania innych niedoskonałości skóry. Urządzenie emituje wiązkę światła o specjalnie dobranych parametrach, która penetruje naszą skórę na odpowiednią głębokość. W zależności od problemu, z którym walczymy, wiązka może działać na różne struktury w obrębie skóry (np. naczynia krwionośne, melaniny). Dzięki selektywności działania lasera możliwe jest eliminowanie problemów skórnych jedynie w konkretnej części ciała.

Jakie problemy mogą być usuwane za pomocą lasera? Oto kilka przykładów:

  • Znamiona i pieprzyki: laser może pomóc nam w usunięciu znamion i pieprzyków z różnych obszarów ciała. Zabieg usuwania znamion za pomocą lasera to szybka i bezpieczna procedura.
  • Trądzik i blizny potrądzikowe: lasery medyczne mają specjalne tryby pracy, które umożliwiają usuwanie stanów zapalnych skóry oraz redukowanie blizn potrądzikowych.
  • Naczynka krwionośne na twarzy: laserowe zamykanie naczynek pozwala na usunięcie nieestetycznych pajączków, rumienia oraz innych problemów tego typu.

Jak widać, zastosowanie lasera w medycynie estetycznej znacznie poszerza zakres możliwości usuwania różnych niedoskonałości skóry. Warto wziąć to pod uwagę, planując pozbycie się owłosienia czy różnego typu przebarwień.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Laser to urządzenie, które znalazło zastosowanie w wielu dziedzinach życia. Jedną z najpopularniejszych sposobów jego wykorzystania są różnego rodzaju zabiegi medycyny estetycznej. Lasery medyczne umożliwiają lekarzom usuwanie niedoskonałości skóry w sposób bezpieczny i skuteczny. W tym artykule zwrócimy uwagę na dwa często spotykane zastosowania lasera we współczesnej kosmetologii.Depilacja laserowa Depilacja laserowa to jeden ze sposobów walki z niechcianymi owłosieniem. Metoda ta obejmuje proces selektywnej fototermolizy, czyli niszczenia mieszków włosowych przy użyciu wiązki laserowej. Wiązka laserowa emitowana z urządzenia dociera do mieszków włosowych, które zawierają melaninę (barwnik włosa), absorbuje ją i przekształca w ciepło. W efekcie następuje naruszenie struktury komórek w mieszku włosowym, który ulega mniejszej lub większej destrukcji, a włosy wypadają po kilku dniach.Depilacja laserowa pozwala na likwidację włosków na cał...