Czy kołdry silikonowe nie uczulają?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Kołdry silikonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem Klientów, ponieważ coraz więcej Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Często uczulającymi alergenami są roztocza i kurz, dlatego oprócz zachowania wysokiej higieny w domu, istotny jest wybór bezpiecznej pościeli. Czy kołdra silikonowa będzie dobra dla osoby dorosłej lub dziecka z alergią? Jakie inne kołdry są hipoalergiczne?

Czym charakteryzuje się kołdra silikonowa?

W sprzedaży można znaleźć kołdry z włókniną silikonową, którą charakteryzują właściwości antyseptyczne i antystatyczne. Dzięki temu, uniemożliwia rozwój alergizujących drobnoustrojów, pleśni oraz grzybów i roztoczy. Kołdra silikonowa jest nie tylko hipoalergiczna, ale też bardzo lekka, miękka i przewiewna. Dużą zaletą tego typu produktów jest trwałość, ponieważ włóknina silikonowa nie odkształca się, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości tzn. puszystość i sprężystość przez długi czas. Wybierając pościel, warto zdecydować się na produkt mający poszycie z mikrofibry przyjaznej alergikom.

Jak dbać o kołdrę silikonową?

Jedną z zalet kołdry silikonowej jest możliwość jej czyszczenia w pralce, również w wysokich temperaturach. Dzięki temu, że konserwacja pościeli jest łatwa i wygodna, łatwo utrzymać ją w czystości, co jest istotne szczególnie dla osób z alergią. Do pralki wystarczy dać niewielką ilość proszku, a kołdrę można lekko odwirować. Lepiej unikać wybielaczy oraz innych środków chemicznych, ponieważ mogą zniszczyć włókninę. Po wyczyszczeniu najlepiej rozłożyć ją i pozostawić do naturalnego wyschnięcia, jeżeli to możliwe na świeżym powietrzu. W przypadku powstania poważniejszych zanieczyszczeń warto oddać kołdrę do pralni chemicznej.

Jakie są inne kołdry antyalergiczne?

Zakup kołdry silikonowej nie jest jedynym wyjściem dla alergików. Osoby, którym zależy na w pełni naturalnym produkcie, mogą zakupić kołdrę z wiskozą bambusową. Roślina ta słynie ze swoich antybakteryjnych właściwości, dzięki którym ogranicza rozwój roztoczy, grzybów i innych szkodliwych drobnoustrojów. Zapewnia wysoką przewiewność i skutecznie chroni przed przegrzaniem organizmu. Zarówno kołdry bambusowe, jak i silikonowe w różnych wymiarach można zakupić w sklepie internetowym PenPol. Firma oferuje szeroki wybór kołder i poduszek najwyżej jakości z dostawą. W asortymencie ma m.in. kołdry z włókniną silikonową o grubości 2 cm, 3 cm i 4 cm.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kołdry silikonowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem Klientów, ponieważ coraz więcej Polaków cierpi na różnego rodzaju alergie. Często uczulającymi alergenami są roztocza i kurz, dlatego oprócz zachowania wysokiej higieny w domu, istotny jest wybór bezpiecznej pościeli. Czy kołdra silikonowa będzie dobra dla osoby dorosłej lub dziecka z alergią? Jakie inne kołdry są hipoalergiczne?Czym charakteryzuje się kołdra silikonowa?W sprzedaży można znaleźć kołdry z włókniną silikonową, którą charakteryzują właściwości antyseptyczne i antystatyczne. Dzięki temu, uniemożliwia rozwój alergizujących drobnoustrojów, pleśni oraz grzybów i roztoczy. Kołdra silikonowa jest nie tylko hipoalergiczna, ale też bardzo lekka, miękka i przewiewna. Dużą zaletą tego typu produktów jest trwałość, ponieważ włóknina silikonowa nie odkształca się, dzięki czemu zachowuje swoje właściwości tzn. puszystość i sprężystość przez długi czas. Wybiera...