Dlaczego warto regularnie przeprowadzać fluoryzacje i lakowanie zębów?

Data dodania:
Ocena
0.00

Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne dla utrzymania zdrowia całego organizmu. Chodzi tutaj nie tylko o mycię zębów i stosowanie nici dentystycznej czy wprowadzanie zmian do diety. Jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie chorobom zębów jest regularne przeprowadzanie zabiegów fluoryzacji i lakowania zębów. W poniższym artykule opowiemy o korzyściach, jakie niosą za sobą te zabiegi.

Na czym polega fluoryzacja i komu się przydaje? 

Dbanie o higienę jamy ustnej możliwe jest na wiele sposobów. Chodzi nie tylko o stomatologię estetyczną. Fluoryzacja to zabieg, w trakcie którego na powierzchnię zęba nakładany jest specjalny preparat zawierający fluor. Fluor jest pierwiastkiem, który wpływa na zmineralizowanie szkliwa zębowego. Dzięki temu, że fluorek wapnia wchodzi w reakcję z fluorem, tworzy się bardziej odporna na działanie kwasów powłoka szkliwna. Fluoryzacja jest szczególnie przydatna dla osób, które mają skłonności do próchnicy, ale również dla tych, którzy chcą zadbać o profilaktykę.

Kiedy i dlaczego przeprowadza się lakowanie zębów? 

Lakowanie zębów to zabieg polegający na pokryciu bruzd i zagłębień w zębach specjalną warstwą lakieru stomatologicznego. Warstwa ta zapobiega osadzaniu się bakterii oraz kwasów w trudno dostępnych miejscach, co ogranicza ryzyko powstawania ubytków. Lakowanie zębów jest przeprowadzane w przychodni stomatologicznej w Warszawie na Pradze Północ i jest szczególnie wskazane u dzieci i młodzieży, u których zęby są jeszcze trudniej utrzymać w czystości. Jednak warto pamiętać, że lakowanie zębów może być przeprowadzone także u osób dorosłych.

Podsumowując, przeprowadzenie zabiegów fluoryzacji i lakowania zębów to kluczowe elementy dbania o higienę jamy ustnej. Fluoryzacja znacznie wzmacnia szkliwo i zmniejsza ryzyko powstawania ubytków, a lakowanie zębów pozwala na ochronę trudno dostępnych miejsc przed osadzaniem się bakterii i kwasów. Warto regularnie wykonywać te zabiegi, aby cieszyć się zdrowym uśmiechem przez długie lata. Należy o nich pamiętać już we wczesnych latach życia i dbać o to, aby były przeprowadzane u pociech. W połączeniu z odpowiednią higieną oraz dbałością o jakość diety można mieć pewność, że zdrowie zostanie zachowane na długo, a poważniejsze leczenie nie będzie konieczne.

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Dbanie o higienę jamy ustnej jest niezwykle ważne dla utrzymania zdrowia całego organizmu. Chodzi tutaj nie tylko o mycię zębów i stosowanie nici dentystycznej czy wprowadzanie zmian do diety. Jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie chorobom zębów jest regularne przeprowadzanie zabiegów fluoryzacji i lakowania zębów. W poniższym artykule opowiemy o korzyściach, jakie niosą za sobą te zabiegi.Na czym polega fluoryzacja i komu się przydaje? Dbanie o higienę jamy ustnej możliwe jest na wiele sposobów. Chodzi nie tylko o stomatologię estetyczną. Fluoryzacja to zabieg, w trakcie którego na powierzchnię zęba nakładany jest specjalny preparat zawierający fluor. Fluor jest pierwiastkiem, który wpływa na zmineralizowanie szkliwa zębowego. Dzięki temu, że fluorek wapnia wchodzi w reakcję z fluorem, tworzy się bardziej odporna na działanie kwasów powłoka szkliwna. Fluoryzacja jest szczególnie przydatna dla osób, które mają skłonności do próchnicy...