Inwestowanie w kryptowaluty - jakie przynosi korzyści?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

O kryptowalutach słyszał już zapewne każdy. Jedni wiedzą o nich więcej, inni mniej. Jedno jest pewne — na hasło "Bitcoin" większość osób nie zrobi już dużych oczu ze zdziwienia. Różny jest natomiast zasób wiedzy o tej nowej technologii, jaką jest technologia blockchain. Czy warto na dłuższą metę zgłębiać wiedzę z tym związaną i aktywnie uczestniczyć w handlu na rynku? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kryptowaluty i zasady, jakimi się rządzą.

Bitcoin — od tej kryptowaluty wszystko się zaczęło

Ta kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.

Jest ulokowany w głowach ludzi jako ten pierwszy oraz najwięcej ludzi o nim słyszało, co sprawia, że póki co powinniśmy spodziewać się, że jego kondycja nie osłabnie, a wręcz opinie analityków są jednomyślnie, co do ogromnych jego wzrostów w najbliższej przyszłości.

Kryptowaluta Ethereum — coraz potężniejsza na rynku

Nie dosyć, że też zaliczyła doskonałe wyniki w 2020 roku, to w przekonaniu specjalistów jest jedną z najbardziej obiecujących kryptowalut. Jej wycena jest dużo mniejsza niż wyżej wymienionej waluty, natomiast zdolność do eskalacji jest o wiele większa.

Projekt ETH jest cały czas optymalizowany i rozwijany, co zwiększa wyceny. A dodatkowo przeważająca część nowych projektów jest oparta na technologii jaką mamy w Ethereum. To wszystko sprawia, że powinno się przemyśleć nabycie tej waluty do swojego portfela.

Ripple — dowiedz się więcej o tej kryptowalucie

Ta wirtualna waluta została skonstruowana jako inne rozwiązanie dla tradycyjnych systemów płatności finansowych. Już od 2013 roku cieszy się zainteresowaniem olbrzymiej liczby instytucji finansowych, szczególnie banków centralnych, a od jakiego czasu największy bank w Indiach i drugi co do potęgi w USA zaczęły wykorzystywać technologię RippleBlockchain. Dodatkowo od jakiegoś czasu wzrasta wsparcie Komisji Europejskiej, która angażuje się w płatności cyfrowe, co jeszcze bardziej polepsza perspektywy tej waluty.

Inwestowanie w kryptowaluty — korzyści

Bitcoin, jako najbardziej znana kryptowaluta, która stwarza inwestorom ogrom możliwości. W dzisiejszych czasach mówi się już nie tylko o handlu czy inwestowaniu w Bitcoina. Technologia poszła już o krok dalej i kryptowalutami da się nawet płacić w niektórych sklepach. 

Niezaprzeczalną zaletą Bitcoina i innych kryptowalut jest to, że nie są one walutami państwowymi, a więc nie następuje ich przewalutowanie w przypadku transakcji międzynarodowych. Można uznać je zatem za uniwersalne środki płatnicze.

Operacje na kryptowalutach cechuje ponadto niezwykła szybkość. W ich wysyłce nie pośredniczy żaden bank. Nie ma także żadnych ograniczeń i weryfikacji pod względem wysokości wysyłanych kwot.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 2
Malina Kaczmarek

Hahaha w kryptowaluty? Ci co już mieli zarobić to już zarobili. Teraz czekamy nie wiem za czym. Ciężko się opierać na kryptowalutach, których wartość jest oparta na plotkach.

0 0
Dominik Jaworski

Muszę bardziej zagłębić się w temat i spróbować coś zainwestować.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
O kryptowalutach słyszał już zapewne każdy. Jedni wiedzą o nich więcej, inni mniej. Jedno jest pewne — na hasło "Bitcoin" większość osób nie zrobi już dużych oczu ze zdziwienia. Różny jest natomiast zasób wiedzy o tej nowej technologii, jaką jest technologia blockchain. Czy warto na dłuższą metę zgłębiać wiedzę z tym związaną i aktywnie uczestniczyć w handlu na rynku? Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze kryptowaluty i zasady, jakimi się rządzą.Bitcoin — od tej kryptowaluty wszystko się zaczęłoTa kryptowaluta jest w tej chwili najpopularniejsza na świecie oraz nazywana jest królem albo królową pieniędzy cyfrowych. Bitcoin pokazał w 2020 roku, że jest świetną alternatywą do umieszczania swoich pieniędzy, skutecznie wybraniając się przed załamaniem gospodarki międzynarodowej oraz zaliczając solidny rozkwit. Dodatkowo zachowania profesjonalnych inwestorów i przedsiębiorstw nie wskazują na złe rokowania.Jest ulokowany w gł...