Jak działają systemy harmonijkowe i gdzie znajdują zastosowanie?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak połączyć różne przestrzenie w domu lub biurze, nie naruszając jednocześnie ich funkcjonalności? Rozwiązaniem tego problemu są systemy harmonijkowe, które umożliwiają bezpieczne oddzielenie poszczególnych pomieszczeń bez konieczności wprowadzania dodatkowych elementów konstrukcyjnych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu. Dowiesz się, jak działają systemy harmonijkowe oraz gdzie znajdują zastosowanie.

Zasada działania systemów harmonijkowych

Systemy harmonijkowe pozwalają na swobodną regulację przestrzeni w budynkach różnego typu. Zasada ich działania bazuje na wielu skrzydeł drzwiowych, które są ze sobą połączone za pomocą specjalnych zawiasów. Skrzydła te można składać i rozkładać niczym harmonię, co pozwala na łatwe i szybkie otwieranie oraz zamykanie dużych przestrzeni.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Plastixal, polskiego producenta okien aluminiowych i z PCV: Prosta obsługa oraz maksymalny komfort użytkowania sprawiają, że systemy harmonijkowe cieszą się coraz większą popularnością. Ich montaż to niebanalny sposób na połączenie różnego rodzaju pomieszczeń wewnątrz budynku, a także stworzenie oryginalnego wyjścia na taras, balkon lub do ogrodu.

Popularne zastosowania systemów harmonijkowych

Inwestycja w systemy harmonijkowe to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdza się w wielu różnych miejscach. Oto kilka przykładów ich zastosowania.

  • Budynki mieszkalne – systemy harmonijkowe to doskonały sposób na oddzielenie przestrzeni dziennej od sypialni, gabinetu czy pokoju dziecięcego. Dzięki nim można stworzyć wygodne, szerokie przejście pomiędzy częścią wypoczynkową wewnątrz i na zewnątrz domu. W tym przypadku systemy harmonijkowe mogą pełnić funkcję drzwi balkonowych.
  • Przestrzenie biurowe – w nowoczesnych biurach systemy harmonijkowe umożliwiają łatwą i szybką reorganizację przestrzeni w momencie zmiany aranżacji pomieszczenia. Dzięki nim można sprawnie dostosować miejsce pracy do potrzeb pracowników oraz spotkań z klientami.
  • Lokale gastronomiczne – systemy harmonijkowe sprawdzają się również w gastronomii, gdzie dają szansę na efektywne wykorzystanie przestrzeni oraz szybkie dostosowywanie się do potrzeb gości, np. w przypadku organizacji różnych imprez okolicznościowych. W restauracjach i kawiarniach systemy te mogą być wykorzystywane także do wykonania przejścia pomiędzy wnętrzem lokalu a jego ogródkiem znajdującym się na zewnątrz.
Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Drzwi zewnętrzne jako wizytówka domu
Data dodania:
Na czym polega dezynfekcja wody?
Data dodania:
Czym cechuje się farba ognioodporna?
Data dodania:
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak połączyć różne przestrzenie w domu lub biurze, nie naruszając jednocześnie ich funkcjonalności? Rozwiązaniem tego problemu są systemy harmonijkowe, które umożliwiają bezpieczne oddzielenie poszczególnych pomieszczeń bez konieczności wprowadzania dodatkowych elementów konstrukcyjnych. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu. Dowiesz się, jak działają systemy harmonijkowe oraz gdzie znajdują zastosowanie.Zasada działania systemów harmonijkowychSystemy harmonijkowe pozwalają na swobodną regulację przestrzeni w budynkach różnego typu. Zasada ich działania bazuje na wielu skrzydeł drzwiowych, które są ze sobą połączone za pomocą specjalnych zawiasów. Skrzydła te można składać i rozkładać niczym harmonię, co pozwala na łatwe i szybkie otwieranie oraz zamykanie dużych przestrzeni.Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klienta w firmie Plastixal, polskiego producenta okien aluminiowych i...