Jak rozpocząć noszenie soczewek kontaktowych?

Data dodania:
Ocena
0.00

Soczewki kontaktowe są jedną z opcji dla osób, chcących poprawić swój wzrok bez konieczności noszenia okularów. Umieszcza się je bezpośrednio na powierzchni oczu, co pozwala na korygowanie problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Zanim jednak zaczniesz je nosić, musisz udać się do lekarza. Kto może dobrać odpowiednie dla Ciebie soczewki kontaktowe? Jak je zakładać?

Do jakiego lekarza się udać, chcąc nosić soczewki?

Po pierwsze, musisz przejść badanie wzroku, aby ustalić, czy i jeśli tak, to jakie soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie. Jego wykonaniem powinien zająć się optometrysta we Wrocławiu wykonasz je m.in. w Zakładzie Optycznym Joanny Trzcinowicz. Podczas badania lekarz przeprowadzi wywiad, określi krzywiznę rogówki i obliczy, jaką moc powinny mieć Twoje soczewki, aby zapewnić Ci komfort widzenia. Ponadto optometrysta udzieli rad dotyczących dbania o nie, a także nauczy Cię je zdejmować i zakładać.

Jak prawidłowo zakładać soczewki kontaktowe?

Wbrew pozorom, zakładanie soczewek nie jest trudne. Przed jego rozpoczęciem musisz jednak upewnić się, że masz czyste ręce i makijaż oraz wszelkie zanieczyszczenia z okolic oczu zostały usunięte. Następnie ostrożnie wyjmij soczewkę z opakowania i umieść ją na czubku palca wskazującego. Później delikatnie przyłóż ją do oka. Gdy upewnisz się, że znajduje się dokładnie na środku oka, mrugnij kilka razy w celu jej ustabilizowania.

Jeżeli masz inną wadę na prawym i lewym oku, należy również zwrócić uwagę na to, czy wkłada się do każdego z nich odpowiednią soczewkę. Oprócz tego przed założeniem soczewki kontaktowej warto upewnić się, że nie wywinęła się w niewłaściwą stronę. W jaki sposób? Trzeba sprawdzić, czy jej krawędzie nie układają się nienaturalnie. Powinna ona mieć kształt półkolisty.

Noszenie soczewek — o czym warto pamiętać?

Soczewki kontaktowe należy kupować, odwiedzając salon optyczny we Wrocławiu nabędziesz je m.in. we wcześniej wspomnianym miejscu — zakładzie, w którym badania przeprowadza optometrysta. Trzeba także pamiętać o tym, aby nie zniechęcać się nawet jeśli na początku zakładanie lub zdejmowanie soczewek będzie trudne. Po pewnym czasie zadania te powinny stać się prostsze. Wszelkie wątpliwości dobrze również konsultować z lekarzem.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Soczewki kontaktowe są jedną z opcji dla osób, chcących poprawić swój wzrok bez konieczności noszenia okularów. Umieszcza się je bezpośrednio na powierzchni oczu, co pozwala na korygowanie problemów z widzeniem, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm. Zanim jednak zaczniesz je nosić, musisz udać się do lekarza. Kto może dobrać odpowiednie dla Ciebie soczewki kontaktowe? Jak je zakładać?Do jakiego lekarza się udać, chcąc nosić soczewki?Po pierwsze, musisz przejść badanie wzroku, aby ustalić, czy i jeśli tak, to jakie soczewki kontaktowe są dla Ciebie odpowiednie. Jego wykonaniem powinien zająć się optometrysta we Wrocławiu wykonasz je m.in. w Zakładzie Optycznym Joanny Trzcinowicz. Podczas badania lekarz przeprowadzi wywiad, określi krzywiznę rogówki i obliczy, jaką moc powinny mieć Twoje soczewki, aby zapewnić Ci komfort widzenia. Ponadto optometrysta udzieli rad dotyczących dbania o nie, a także nauczy Cię je zdejmowa...