Jak wygląda typowy dzień dziecka w żłobku?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Państwowe i prywatne żłobki są miejscem, gdzie rodzice mogą bezpiecznie zostawić swoje dzieci, kiedy są w pracy. Dzieci spędzają tam pod opieką wykwalifikowanych pracowników większą część dnia. Ale jak właściwie wygląda typowy dzień dziecka w żłobku i jaką jego część zajmują zajęcia dydaktyczne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.

Zajęcia przedpołudniowe

Typowy dzień dziecka w żłobku rozpoczyna się między godziną 6:30 a 8:30, kiedy to rodzice przyprowadzają swoje pociechy. Pracownicy żłobka przyjmują dzieci i rozmawiają z rodzicami. Następnie  dzieci bawią się w kącikach zainteresowań, a pracownicy wykonują czynności pielęgnacyjne, takie jak zmiana pieluch czy ubieranie itp.

Po zabawach porannych dzieci siadają do stołu, aby zjeść śniadanie. Po posiłku następują zajęcia dydaktyczne i artystyczne, które mają na celu rozwijanie zdolności twórczych i poznawczych u dzieci. Po zajęciach dydaktycznych przychodzi czas na aktywność fizyczną. Dzieci biorą udział w gimnastyce, aerobiku lub zajęciach z muzyką itp.  Mniejsze dzieci mogą w tym czasie pójść spać. Przy ładnej pogodzie często organizowane są spacery, aby dzieci mogły nacieszyć się świeżym powietrzem. Bogatą ofertę zajęć dla dzieci oferuje m.in. prywatny żłobek w Sosnowcu. Po zabawach ruchowych i spacerze następuje przygotowanie do posiłku, czynności pielęgnacyjne oraz obiad.

Obiad i poobiednia drzemka

Z reguły około godziny 12:30 – 13:00 podawany jest obiad.  Po obiedzie dzieci mają czas na poobiednią drzemkę, która pozwala im zregenerować siły przed popołudniowymi zajęciami. Jeżeli jakieś dziecko nie ma ochoty spać, może wziąć udział w zajęciach wyciszających lub posłuchać bajek itp. Po drzemce jest idealny czas na podwieczorek, a następnie na zabawy ruchowe. Typowy dzień w żłobku kończy się o godzinie 18:00, kiedy to rodzice odbierają swoje dzieci. Przed wyjściem rodzice mają okazję ponownie porozmawiać z pracownikami żłobka na temat swojej pociechy.

Jak więc widać, typowy dzień dziecka w żłobku jest skrupulatnie zaplanowany i wypełniony różnymi zajęciami. W żłobku dzieci mają możliwość rozwijania się, poznawania nowych aktywności  i nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi. Pracownicy żłobka dbają o to, aby każde dziecko czuło się bezpiecznie i dobrze bawiło.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Państwowe i prywatne żłobki są miejscem, gdzie rodzice mogą bezpiecznie zostawić swoje dzieci, kiedy są w pracy. Dzieci spędzają tam pod opieką wykwalifikowanych pracowników większą część dnia. Ale jak właściwie wygląda typowy dzień dziecka w żłobku i jaką jego część zajmują zajęcia dydaktyczne? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.Zajęcia przedpołudnioweTypowy dzień dziecka w żłobku rozpoczyna się między godziną 6:30 a 8:30, kiedy to rodzice przyprowadzają swoje pociechy. Pracownicy żłobka przyjmują dzieci i rozmawiają z rodzicami. Następnie  dzieci bawią się w kącikach zainteresowań, a pracownicy wykonują czynności pielęgnacyjne, takie jak zmiana pieluch czy ubieranie itp.Po zabawach porannych dzieci siadają do stołu, aby zjeść śniadanie. Po posiłku następują zajęcia dydaktyczne i artystyczne, które mają na celu rozwijanie zdolności twórczych i poznawczych u dzieci. Po zajęciach dydaktycznych prz...