Jak wyglądają studia licencjackie przez internet?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Dawniej zdobywanie wykształcenia wiązało się z koniecznością uczestnictwa w stacjonarnych zajęciach w murach uczelni. Dziś istnieje jednak alternatywa, a mianowicie nauka przez Internet. To doskonała opcja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na regularne dojazdy. Zastanawiasz się, jak wyglądają studia licencjackie przez Internet? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.

Wirtualne wykłady i platforma e-learningowa

Ogólnie rzecz biorąc, studia licencjackie przez Internet polegają na zdobywaniu wykształcenia bez fizycznej obecności na uczelni. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon z dostępem do Internetu, aby móc uczestniczyć w zajęciach z dowolnego miejsca. Za pośrednictwem programów do wideokonferencji wykładowcy spotykają się ze studentami w wirtualnych salach wykładowych. W nich prowadzący wyświetlają i omawiają prezentacje, a słuchacze mogą zadawać wykładowcy pytania i pracować w zespołach. Również załatwianie wszelkich spraw studenckich, takich jak składanie wniosków czy podań, odbywa się w całości przez Internet.

Ważną częścią studiów licencjackich online, które prowadzi między innymi portal oferujący studia przez Internet E-Studia.eu, jest platforma e-learningowa, do której ma dostęp każdy student. Znajdują się na niej wszystkie materiały powiązane z danym kierunkiem: wykłady w formie prezentacji i wideo, dodatkowa literatura oraz konieczne do wykonania testy czy zadania. Student ma do nich dostęp w każdej chwili, więc może uczyć się w dogodnym dla siebie czasie i tempie. Dodatkowo platforma e-learningowa umożliwia prowadzącym analizowanie i raportowanie studentom ich postępów w nauce.

Warto jednak dodać, że zgodnie z polskim prawem cześć zajęć na studiach online musi odbywać się stacjonarnie. Przekłada się to zwykle na 3-4 zjazdy w semestrze, czyli znacznie mniej niż w przypadku studiów zaocznych.

Czy warto zapisać się na studia licencjackie przez Internet?

Studia licencjackie przez Internet to dobra alternatywa dla standardowych studiów. Wbrew często powtarzanej opinii nie wymagają mniej pracy niż tradycyjne zajęcia – student musi wykonywać ćwiczenia, oddawać prace i zaliczać egzaminy. Może to jednak robić z dowolnego miejsca i w dogodnym dla siebie czasie, co znacznie ułatwia łączenie nauki z obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi czy pasjami. Studia licencjackie online są więc dobrym wyborem dla osób zdeterminowanych, które wiedzą, czego chcą, oraz potrafią same zmotywować się do systematycznej nauki.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Dawniej zdobywanie wykształcenia wiązało się z koniecznością uczestnictwa w stacjonarnych zajęciach w murach uczelni. Dziś istnieje jednak alternatywa, a mianowicie nauka przez Internet. To doskonała opcja dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na regularne dojazdy. Zastanawiasz się, jak wyglądają studia licencjackie przez Internet? Dowiesz się tego, czytając poniższy artykuł.Wirtualne wykłady i platforma e-learningowaOgólnie rzecz biorąc, studia licencjackie przez Internet polegają na zdobywaniu wykształcenia bez fizycznej obecności na uczelni. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon z dostępem do Internetu, aby móc uczestniczyć w zajęciach z dowolnego miejsca. Za pośrednictwem programów do wideokonferencji wykładowcy spotykają się ze studentami w wirtualnych salach wykładowych. W nich prowadzący wyświetlają i omawiają prezentacje, a słuchacze mogą zadawać wykładowcy pytania i pracować w zespołach. Również załatwianie wszelkich spraw ...