Jak wyremontować i urządzić ładną łazienkę?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Remont łazienki jest jednym z tych planów, które nierzadko wolelibyśmy odwlec w czasie, gdyż ich realizacja wiąże się zwykle z dużym nakładem pracy i środków. Jednak nie zawsze musi tak być, wystarczy skorzystać ze sprawdzonych porad i inspiracji, a cały proces będzie o wiele mniej wymagający.

Nie zawsze musisz remontować łazienkę sam!

Choć zdawać się to może sprawą oczywistą, to jednak wiele osób planując remont, zakłada, że musi wykonać wszystkie prace samemu. Nierzadko nie biorą one pod uwagę swoich predyspozycji, czy wieku, które mogą być czynnikiem spowalniającym realizację zamierzeń. W takich sytuacjach rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy profesjonalistów, osób lub firm zajmujących się remontami.

Warto jednak mieć na uwadze, że nie każdy potencjalny pomocnik będzie godny naszego zaufania.  Kluczowe jest więc sprawdzenie opinii w Internecie, a jeszcze lepiej, prośba o portfolio lub kontakt do kogoś, kto mógłby potwierdzić jakość wykonanego remontu. Nawet jednak i w takich sytuacjach ważne jest odpowiednie skonstruowanie umowy. Powinna ona w szczególności uwzględniać zakres, orientacyjny termin zakończenia prac, karę za ewentualną zwłokę, zasady wypłacania, kwitowania i rozliczania zaliczek za wykonane prace lub na zakup materiałów.  Uwzględnienie tych kwestii nie ustrzeże nas od wszystkich niespodzianek, ale ograniczy ryzyko ich wystąpienia.

Problem z małą łazienką i jego rozwiązanie

Nie owijajmy w bawełnę, zarówno w okresie PRL-u, jak i obecnie, w wielu budynkach do oszczędności miejsca podchodzono bardzo poważnie. Najbardziej widocznym efektem tego trendu są często mikroskopijne wręcz łazienki, które niejednokrotnie pozbawione są okna. Dla osoby chcącej odświeżyć takie pomieszczenie wynikają z tego liczne niedogodności. Poczynając od odpowiedniego oświetlenia, dobrania  kafelków, aż po podjęcie decyzji, czy zdecydować się na prysznic, czy jednak próbować wygospodarować nieco miejsca na wannę. 

W przypadku najbardziej kameralnych pomieszczeń, możemy sięgnąć po sprawdzone patenty, które pomogą nam optycznie powiększyć pokój. Jednym z nich jest zakup białych płytek ściennych i podłogowych, szczególnie jeszcze, gdy wybierzemy te drobniejsze, to uzyskamy efekt wizualnego powiększenia łazienki. Warto w tym miejscu wspomnieć też, by nie kierować się tylko modnym designem, lecz i bezpieczeństwem, wybierając płytki antypoślizgowe.

Jeżeli połączymy biel ceramiki z wyborem nie jednej, ale kilku mniejszych lamp, to pomieszczenie będzie także znacznie jaśniejsze i przytulniejsze. Najlepiej jest zdecydować się na jedną większą lampę centralną, lub kilka mniejszych lampek punktowych na suficie, oraz drugą bezpośrednio nad umywalką z lustrem. 

Nie mniej istotna jest również kwestia dylematu przy zakupie wanny lub prysznica. Z jednej bowiem strony prysznic w pierwszej chwili wydaje się bardziej ergonomicznym zakupem, lecz trzeba spojrzeć na to zagadnienie także i z innej perspektywy. Okazuje się bowiem, że wanna ma nie tylko zalety związane z wygodą przy myciu dzieci, ale i pozostaje nad nią dużo wolnego miejsca, które możemy wykorzystać na podwieszenie szafki łazienkowej lub suszarki. Rzecz jasna, moglibyśmy umieścić je w innym miejscu, na przykład nad pralką, jednak kapiąca woda z pewnością doprowadziłaby do szybkiego rdzewienia naszego sprzętu. Jest to aspekt często pomijany, lecz nie pozbawiony doniosłego znaczenia.

Bliski Lekarz
Osobom poszukującym modnych płytek ściennych, armatury łazienkowej czy mebli, warto polecić sprawdzenie promocyjnej oferty w sklepie internetowym Modnydom24.pl.

Modnydom24.pl

W jakim stylu urządzić łazienkę, by wyglądała dobrze?

Na koniec pozostaje nam do poruszenia jeszcze jeden ważny temat, a mianowicie styl, który będzie najbardziej odpowiedni dla naszego domu. Wiele zależy tu od naszych osobistych preferencji, ale równie istotne są i warunki miejscowe. W praktyce oznacza to, że w niedużej łazience nie uda się nam nigdy zaplanować wnętrza zainspirowanego projektami klasycznymi lub loftowymi, które  to wymagają przestrzeni. W takiej sytuacji najlepszym wyborem okaże się styl minimalistyczny. Łącząc bowiem biel i czerń, staranny dobór nielicznych mebli i dodatków, uzyskamy spójny efekt wizualny. Z drugiej jednak strony, osoby mieszkające w kamienicach, gdzie pomieszczenia z natury są duże i wysokie, mogą zainteresować się na przykład wnętrzami w stylu francuskim. Warto w takim przypadku pamiętać wszakże, iż nawet drobny element może wywołać nieprzyjemny wizualny zgrzyt. Jednym z częściej popełnianych błędów jest zakup klasycznych, prostych kranów i baterii. W bogato zdobionych, i tym samym bardziej kolorowych wnętrzach, zdominowanych przez beże lub inne pastelowe kolory płytek, o wiele lepszym pomysłem okaże się armatura w tonacji imitującej złoto-brąz.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Inga Walczak

Podstawa to dobry projekt i wykonawcy. Wykonawca wykonawcy nierówny. Czasem w tej samej cenie możemy trafić grzebka i super fachowca. Najlepiej brać z polecenia.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Remont łazienki jest jednym z tych planów, które nierzadko wolelibyśmy odwlec w czasie, gdyż ich realizacja wiąże się zwykle z dużym nakładem pracy i środków. Jednak nie zawsze musi tak być, wystarczy skorzystać ze sprawdzonych porad i inspiracji, a cały proces będzie o wiele mniej wymagający.Nie zawsze musisz remontować łazienkę sam!Choć zdawać się to może sprawą oczywistą, to jednak wiele osób planując remont, zakłada, że musi wykonać wszystkie prace samemu. Nierzadko nie biorą one pod uwagę swoich predyspozycji, czy wieku, które mogą być czynnikiem spowalniającym realizację zamierzeń. W takich sytuacjach rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z pomocy profesjonalistów, osób lub firm zajmujących się remontami.Warto jednak mieć na uwadze, że nie każdy potencjalny pomocnik będzie godny naszego zaufania.  Kluczowe jest więc sprawdzenie opinii w Internecie, a jeszcze lepiej, prośba o portfolio lub kontakt do kogoś, kto mógłb...