Jaka przydomowa oczyszczalnia zapewni bezproblemową obsługę dla ponad 20 osób?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to systemy, które pozwalają na oczyszczanie ścieków u źródła. Są one niezbędne do odprowadzania nieczystości płynnych i mogą być stosowane do oczyszczania ścieków z gospodarstw domowych, firm i innych obiektów. W tym artykule podpowiadamy natomiast jakie rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków zapewniają bezproblemową obsługę ponad 20 osób.

Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków to system przeznaczony do oczyszczania ścieków z gospodarstw domowych, firm i innych obiektów. Zazwyczaj, systemy przydomowej oczyszczalni ścieków składają się z osadnika gnilnego oraz kosza filtracyjnego, który służy do dalszego doczyszczania cieczy. W osadniku następuje proces sedymentacji, który umożliwia oddzielenie frakcji stałych od pozostałych składników cieczy. Cząstki stałe osiadają na dnie zbiornika, a pozostała zawiesina tworzy płynną masę. Już na tym etapie następuje redukcja zanieczyszczeń w cieczy. W osadniku stale zachodzą procesy fermentacji i rozkładu beztlenowego, które przyczyniają się do dalszej eliminacji szkodliwych substancji. Ostateczne oczyszczanie ścieków zależy natomiast od rodzaju zastosowanej oczyszczalni.

Ile ścieków produkuje 1 osoba?

Średnio jedna osoba produkuje szacunkowo około 150 litrów ścieków dziennie. W przypadku budynku zamieszkiwanego przez 20 osób oznacza to, że dziennie powstaje w nim mniej więcej 3000 litrów ścieków. Ilość ta może się jednak różnić w zależności od tego, ile wody zużywa każda z osób, a także, do czego jest ona wykorzystywana.

Jaką pojemność powinna mieć oczyszczalnia ścieków dla 20 osób?

Dobór optymalnej pojemności zbiornika do oczyszczania ścieków najlepiej powierzyć specjalistom takim jak firma oferująca w Wejherowie i okolicach biologiczne oczyszczalnie ścieków EKO-BIO, gdyż ustalenie tego parametru zależy od wielu różnorodnych czynników. W dużym uproszczeniu można jednak założyć, że w przypadku, gdy będą do niej trafiały ścieki generowane przez 20 osób, powinna mieć ona wydajność co najmniej 3000 litrów na dobę. Pojemność ta powinna zapewnić wystarczającą ilość miejsca na przechowywanie wszystkich ścieków wytwarzanych w budynku zamieszkiwanym przez taką liczbę osób, a jednocześnie zagwarantuje dodatkowe miejsce na ewentualne większe zużycie wody.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Co wpływa na sprawność wentylacji?
Data dodania:
Przydomowe oczyszczalnie ścieków to systemy, które pozwalają na oczyszczanie ścieków u źródła. Są one niezbędne do odprowadzania nieczystości płynnych i mogą być stosowane do oczyszczania ścieków z gospodarstw domowych, firm i innych obiektów. W tym artykule podpowiadamy natomiast jakie rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków zapewniają bezproblemową obsługę ponad 20 osób.Czym jest przydomowa oczyszczalnia ścieków?Przydomowa oczyszczalnia ścieków to system przeznaczony do oczyszczania ścieków z gospodarstw domowych, firm i innych obiektów. Zazwyczaj, systemy przydomowej oczyszczalni ścieków składają się z osadnika gnilnego oraz kosza filtracyjnego, który służy do dalszego doczyszczania cieczy. W osadniku następuje proces sedymentacji, który umożliwia oddzielenie frakcji stałych od pozostałych składników cieczy. Cząstki stałe osiadają na dnie zbiornika, a pozostała zawiesina tworzy płynną masę. Już na tym etapie następuje redukcj...