Jakie uprawnienia daje prawo jazdy kategorii A?

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Kurs na prawo jazdy kat. A w Stalowej Woli cieszy się stałą popularnością, ze względu na nieustającą modę na jazdę motocyklami. Daje ona niezwykłą przyjemność, jednak, aby była bezpieczna, wymaga doświadczenia i zastosowania odpowiedniej techniki jazdy. Ze względu na niebezpieczeństwo, z którym wiąże się jeżdżenie motocyklem, do egzaminu mogą podejść osoby, które ukończyły dwudziesty czwarty rok życia. Kto może uzyskać prawo jazdy kategorii A?

Jakie pojazdy można prowadzić mając kategorię A?

Po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego na kategorię A, można prowadzić motocykl, czyli pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem oraz motocykl z przyczepą motocyklową, której waga nie może przekraczać masy pojazdu i maksymalnie 100 kg. Kategoria A pozwala jeździć na motocyklach o każdej mocy i pojemności silnika. Zdając egzamin, kursant otrzymuje też uprawnienia do kierowania pojazdami określonymi dla kategorii AM, czyli motorowerami i quadami o pojemności skokowej nie większej niż 50 cm3.

Jak uzyskać prawo jazdy kategorii A?

Do egzaminu na prawo jazdy kat. A w Stalowej Woli może podejść osoba, która ukończyła 24 lata, chyba że przynajmniej 2 lata ma już prawo jazdy kategorii A2, czyli uprawniające do prowadzenia motocykli o mocy do 47,59 KM i stosunku mocy do masy maks. 0,2 kW/kg. W takiej sytuacji, prawo jazdy kategorii A może otrzymać już nawet w wieku 20 lat. Przed rozpoczęciem szkolenia należy założyć PKK, czyli profil kandydata na kierowcę. Do urzędu trzeba udać się razem z pozytywnym orzeczeniem od lekarza oraz z fotografią i dowodem osobistym. Następnie można rozpocząć kurs teoretyczny, po którego ukończeniu rozpoczynają się jazdy. Warto pamiętać, że kurs można rozpocząć z wyprzedzeniem, tzn. 3 miesiące przed osiągnięciem minimalnego, wymaganego wieku.

Jak przebiega kurs na prawo jazdy kategorii A?

Kurs na prawo jazdy składa się z części teoretycznej trwającej 30 godzin oraz z 20 godzin zajęć praktycznych. Kursant uczy się zasad poruszania się w ruchu drogowym i przepisów drogowych, a podczas jazd zyskuje pewność w poruszaniu się po drogach publicznych w bezpieczny sposób. Kurs można odbyć np./ w szkole nauki jazdy w Stalowej Woli. Szkolenie odbywa się na pojazdach, na których przeprowadzany jest egzamin w WORD, czyli na motocyklu KAWASAKI Z 650 ABS. Naukę najlepiej rozpocząć wiosną lub latem, aby uniknąć niekorzystnych warunków pogodowych.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Budowa i zasady działania prostownika
Data dodania:
Jak wygląda mycie ciężarówek?
Data dodania:
Kurs na prawo jazdy kat. A w Stalowej Woli cieszy się stałą popularnością, ze względu na nieustającą modę na jazdę motocyklami. Daje ona niezwykłą przyjemność, jednak, aby była bezpieczna, wymaga doświadczenia i zastosowania odpowiedniej techniki jazdy. Ze względu na niebezpieczeństwo, z którym wiąże się jeżdżenie motocyklem, do egzaminu mogą podejść osoby, które ukończyły dwudziesty czwarty rok życia. Kto może uzyskać prawo jazdy kategorii A?Jakie pojazdy można prowadzić mając kategorię A?Po pozytywnym zdaniu egzaminu państwowego na kategorię A, można prowadzić motocykl, czyli pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem oraz motocykl z przyczepą motocyklową, której waga nie może przekraczać masy pojazdu i maksymalnie 100 kg. Kategoria A pozwala jeździć na motocyklach o każdej mocy i pojemności silnika. Zdając egzamin, kursant otrzymuje też uprawnienia do kierowania pojazdami określonymi dla kategorii AM, c...