Książki fantasy - poznaj najważniejszych autorów

Data dodania:
Kategoria: Kultura i sztuka
Ocena
0.00

Fantastyka jest jednym z gatunków literackich, po które sięgamy bardzo chętnie. Można lubić kryminały, powieści obyczajowe, czy romantyczne, jednak ciężko się nie zgodzić, że nic nie pobudza wyobraźni tak bardzo jak fantastyka. Każdy, kto od dłuższego czasu zaczytuje się w takich książkach, ulega pozytywnemu uzależnieniu i zmienia swoje spojrzenie na wiele rzeczy. Dowiedz się jakie pozycje naszym zdaniem są najciekawsze.

J.K.K. Rowling — pisarka, która podbiła rynek fantasy

„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling na pewno wszyscy kojarzą, a jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne oraz wyjątkowo utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby następnie trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły oraz w dalszym ciągu podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak i tych starszych.

Ze względu na zróżnicowanie oraz uniwersalność przedstawianych tematów, książki te da się polecić czytelnikowi w każdym wieku i na zapoczątkowanie przygody z fantasy jest to kapitalny wybór.

J.R.R. Tolkien i jego najważniejsze dzieła fantasy

Książka J.R.R Tolkiena może sprawiać wrażenie trudnej oraz napisanej trudnym językiem, ale jeśli lubujemy się w zaczynaniu od klasyki gatunku, który obecnie czytamy, to „Władca Pierścieni” jest podstawą, jaką powinno się znać. Powieść jest tak naszpikowana rozmaitymi emocjami, że nie tylko entuzjaści fantastyki, ale ogólnie fani słowa pisanego znajdą sporo przyjemności z czytania tego dzieła.

Jeżeli sama książka okaże się aż nadto nieprzystępna, a język zbyt niejasny, można sięgnąć po „Hobbita”, jaki jest łatwiejszy w odbiorze. Godna polecenia jest także ekranizacja, jaka jest tak świetnie zrealizowana, że wielu powala z nóg, a to, że bohaterowie przez sporą część filmu wędrują przez pasma górskie, jest bardziej atutem aniżeli minusem.

Andrzej Sapkowski — polski przedstawiciel literatury fantasy

O ile jesteśmy lojalni naszej polskiej literaturze i lubimy dobitny, siarczysty humor, to doskonale nadadzą się książki Sapkowskiego. Panuje tam nieco mroczniejszy klimat i może się wydawać, że jesteśmy w naszym Europejskim Średniowieczu z elementami magii oraz baśni. Znajdziemy tam również sporo krwi oraz bestialskiej walki na miecze i nie tylko. Gdy uwielbiamy książką zapoczątkować jakąś ekranizację czy też odwrotnie możemy obejrzeć serial, który powstał w 2019 roku.

Stephen King — najważniejszy twórca powieści grozy w świecie fantasy

Zwolennicy odczuwania lęku i ci, co lubią się po prostu bać, także znajdą coś dla siebie, a mianowicie horrory. Stephen King jest autorem wielu niesamowitych powieści i tytuły takie jak np. „Lśnienie”, „Smętarz dla Zwierzaków” czy „Księga Mistrza” będą perfekcyjne na zapoczątkowanie przygody z tą najmroczniejszą stroną Fantasy.

Co daje czytanie książek z gatunku fantasy?

Fantastyka to gatunek literacki dla ludzi kreatywnych i traktujących świat nieco z przymrużeniem oka. Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek poszerza horyzonty, jednak fantastyka właśnie robi to w sposób szczególny. Ta forma literacka bardzo rozwija intelektualnie odbiorcę oraz stymuluje w mózgu czytelnika bodźce odpowiedzialne za kreatywność. 

Fantastyka to gatunek dla osób, które nie tylko mają wybujałą fantazję, ale też dla tych, którzy potrafią wczuć się w rolę bohaterów, zrozumieć przesłanki, jakimi się kierują i interpretować ich myśli. Literatura fantasy zdecydowanie buduje w człowieku wrażliwość.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 3
Stanisława Wróbel

Ja natomiast twierdzę, że czytanie książek odchodzi do lamusa. Coraz mniej młodych ludzi sięga po literaturę.

0 0
Waldemar Kaczmarczyk

Uwielbiam fantastykę. Fajnie, że powstają na ten temat artykuły.

0 0
Daria Sokołowska

Czytam książki o tematyce fantastycznej swoim dzieciom i są zachwycone!

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Fantastyka jest jednym z gatunków literackich, po które sięgamy bardzo chętnie. Można lubić kryminały, powieści obyczajowe, czy romantyczne, jednak ciężko się nie zgodzić, że nic nie pobudza wyobraźni tak bardzo jak fantastyka. Każdy, kto od dłuższego czasu zaczytuje się w takich książkach, ulega pozytywnemu uzależnieniu i zmienia swoje spojrzenie na wiele rzeczy. Dowiedz się jakie pozycje naszym zdaniem są najciekawsze.J.K.K. Rowling — pisarka, która podbiła rynek fantasy„Harry Potter”, powieść J.K.K Rowling na pewno wszyscy kojarzą, a jednak wielu zna wyłącznie z ekranizacji filmowych. Przygody sieroty posiadającego ponadludzkie zdolności magiczne oraz wyjątkowo utalentowanego, a z początku mieszkającego w domu swojej ciotki pod schodami, ażeby następnie trafić do szkoły magii i czarodziejstwa, podbiły oraz w dalszym ciągu podbijają serca milionów czytelników – zarówno tych młodszych jak i tych starszych.Ze względu na zróżnicow...