Laptopy biznesowe - Jak kupić odpowiedni laptop do pracy?

Data dodania:
Ocena
0.00

Jaki powinien być dobry laptop biznesowy? Na jakie przede wszystkim parametry warto zwrócić uwagę, wybierając narzędzie pracy? Z pewnością powinien być dla nas wygodny i łatwy w obsłudze. Dostosowany do przenoszenia i z trwałą baterią. Wyglądać elegancko i reprezentacyjnie. Nasza praca jest dla nas ważna, korzystając w niej z komputera, powinniśmy móc na niego liczyć.

Co jest istotne w laptopie biurowym? 

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Temat procesora odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Zwróćmy uwagę na komfort korzystania z laptopa

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Urządzenia peryferyjne — przykłady przydatnych urządzeń do laptopa

Urządzenia peryferyjne dodają komputerowi funkcji, ale można przyjąć, że są to jego niezbędne składniki. Oto kilka przykładów takich urządzeń. Klawiatura i myszka, to najpopularniejsze dodatki do laptopa, cenią je sobie ci, którzy spędzają na pracy wiele godzin. Dopasowane do ich potrzeb, przyspieszają i usprawniają wykonywanie obowiązków. Pendrive, to obecnie najbardziej sprawdzony nośnik przenośnej pamięci, przesyłanie danych odbywa się w mgnieniu oka. Wtyczka na kabel HDMI przyda się podczas ważnych prezentacji, gdyż można go podłączyć do rzutnika i tym samym znacznie powiększyć obraz przekazywanych informacji. Jak widać na podanych przykładach, laptop dzięki zastosowaniu dodatkowych podłączeń to urządzenie wielofunkcyjne.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 2
Marina Wójcik

Laptop do pracy to po pierwsze musi być sprawny, po drugie musi być poręczny a po trzecie musi być przystosowany w zależności do tego co na nim robimy w pracy.

0 0
Oskar Gajewski

Na pewno musi być lekki i nie za duży. Taka jest moja opinia.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Metody uszlachetniania druku
Data dodania:
Jaki powinien być dobry laptop biznesowy? Na jakie przede wszystkim parametry warto zwrócić uwagę, wybierając narzędzie pracy? Z pewnością powinien być dla nas wygodny i łatwy w obsłudze. Dostosowany do przenoszenia i z trwałą baterią. Wyglądać elegancko i reprezentacyjnie. Nasza praca jest dla nas ważna, korzystając w niej z komputera, powinniśmy móc na niego liczyć.Co jest istotne w laptopie biurowym? Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biuro...