Na czym polega dynamiczna wymiana oleju?

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Zadbaj o dłuższą żywotność swojego samochodu, dbając o jego silnik. Właściwa konserwacja obejmuje między innymi regularne wymiany oleju silnikowego. Wśród dostępnych metod, coraz większą popularność zdobywa dynamiczna wymiana oleju – ale na czym dokładnie ona polega i dlaczego warto wybrać tę opcję? Oto kilka powodów, dla których dynamiczna wymiana oleju może być dobrym rozwiązaniem dla Twojego pojazdu.

Co to jest dynamiczna wymiana oleju?

Dynamiczna wymiana oleju to nowoczesna metoda usuwania zużytego oleju silnikowego oraz jego zanieczyszczeń z silnika pojazdu. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, która polega na spuszczeniu oleju spod miski olejowej przez otwór spustowy, tutaj zużyty płyn jest wypompowywany pod ciśnieniem za pomocą specjalnego urządzenia. Proces ten jest znacznie bardziej skuteczny, gdyż pozwala usunąć nawet do 95% zanieczyszczeń, podczas gdy w przypadku tradycyjnej wymiany usunięte zostaje jedynie około 70%. Dynamiczna wymiana oleju to także znacznie krótszy czas przestoju pojazdu w serwisie, co pozwala na szybsze wykonanie usługi.

Wiele warsztatów samochodowych oferuje już możliwość przeprowadzenia dynamicznej wymiany oleju. W Polsce, szczególnie w większych miastach takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław można znaleźć profesjonalne serwisy, które oferują tę usługę. Na przykład, wykonanie dynamicznej wymiany oleju w Warszawie jest możliwe zarówno w autoryzowanych serwisach markowych, jak i w niezależnych warsztatach. Warto jednak wcześniej sprawdzić opinie oraz rekomendacje innych kierowców, aby wybrać sprawdzoną placówkę.

Czy każdy samochód może skorzystać z dynamicznej wymiany oleju?

Chociaż dynamiczna wymiana oleju ma wiele zalet, nie jest ona zalecana dla wszystkich rodzajów pojazdów. Przede wszystkim jej zastosowanie nie jest polecane w przypadku silników wysokoprężnych, gdyż może doprowadzić do zabrudzenia zaworu EGR lub uszkodzenia turbosprężarki. Ponadto niektóre samochody wyposażone są w specjalne filtry cząsteczek stałych (DPF), które mogą ulec zablokowaniu w wyniku tego procesu. W takich przypadkach lepiej pozostać przy tradycyjnej wymianie oleju. Jednak w przypadku silników benzynowych oraz diesla bez DPF dynamiczna wymiana oleju może przyczynić się do poprawy ich wydajności oraz przedłużenia żywotności komponentów.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Budowa i zasady działania prostownika
Data dodania:
Zadbaj o dłuższą żywotność swojego samochodu, dbając o jego silnik. Właściwa konserwacja obejmuje między innymi regularne wymiany oleju silnikowego. Wśród dostępnych metod, coraz większą popularność zdobywa dynamiczna wymiana oleju – ale na czym dokładnie ona polega i dlaczego warto wybrać tę opcję? Oto kilka powodów, dla których dynamiczna wymiana oleju może być dobrym rozwiązaniem dla Twojego pojazdu.Co to jest dynamiczna wymiana oleju?Dynamiczna wymiana oleju to nowoczesna metoda usuwania zużytego oleju silnikowego oraz jego zanieczyszczeń z silnika pojazdu. W przeciwieństwie do tradycyjnej metody, która polega na spuszczeniu oleju spod miski olejowej przez otwór spustowy, tutaj zużyty płyn jest wypompowywany pod ciśnieniem za pomocą specjalnego urządzenia. Proces ten jest znacznie bardziej skuteczny, gdyż pozwala usunąć nawet do 95% zanieczyszczeń, podczas gdy w przypadku tradycyjnej wymiany usunięte zostaje jedynie około 70%. Dynamiczna ...