Bramy garażowe – czym się kierować przy wyborze?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Wybierając bramę garażową do swojego garażu, warto zwrócić szczególną uwagę na parę bardzo istotnych spraw. Powinny być one przede wszystkim energooszczędne, dobrze wykonane, niezawodne, łatwe w montażu i pielęgnacji. Znaczące jest też to, żeby charakteryzowały je wysokie walory estetyczne oraz znajdowały się w atrakcyjnym przedziale cenowym. Materiały budownicze, wykorzystane do ich wykonania muszą spełniać najważniejsze standardy i restrykcyjne normy.

Jaki rodzaj bramy garażowej wybrać?

Bramy garażowe dostępne są także w wersji ocieplonej. Choć są sporo droższe, to w następnych latach domownicy będą mogli zanotować dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w takim razie idealnym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie praktyczne, rentowne rozwiązania.

Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach oraz kolorach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać profesjonalny ich przegląd. Kompetentny serwis uczyni, że brama garażowa będzie służyć przez wiele lat.

Rodzaje bram garażowych

W większości wypadków wybierane bramy garażowe na rynku to:

  • bramy płytowe, inaczej uchylne, które cieszą się niegasnącą renomą, doskonale sprawdzą się w przypadku większych, szerokich podjazdów, bowiem brama otwiera się w taki sposób, że jej dolna część wysuwa się na zewnątrz,
  • bramy rozwieralne reprezentują najstarszy ich typ; otwierają się na boki, właśnie dlatego potrzebują większej przestrzeni, na rynku spotyka się ich już coraz mniej,
  • bramy sekcyjne, inaczej segmentowe, jakie dzielą się na boczne oraz górne; cechują się świetną szczelnością, dlatego stanowią dobry wybór dla ocieplanych garaży, otwierając się, nie wymagają miejsca przed garażem, wobec tego sprawdzą się w przypadku mniejszych samochodów i garaży, jakie bezpośrednio wychodzą na ulicę,
  • bramy żaluzjowe, inaczej rolowane występują wspólnie z napędem elektrycznym, ich użytkowanie jest nadzwyczaj komfortowe, zajmują niedużą przestrzeń, a funkcjonują tak samo jak rolety okienne.

To, która brama garażowa będzie słuszna zależy od wielkości podjazdu, powierzchni podwórka oraz dostępności na rynku.

Którą bramę garażową kupić?

Jakakolwiek brama do garażu, bez względu od jej typu, winna znamionować się solidnością wykonania, niezawodnością działania, komfortem użytkowania oraz wysokimi zaletami estetycznymi. Należałoby też zwrócić szczególną uwagę na łatwość jej montażu, możliwie prosty sposób pielęgnacji i konserwacji, a też użyte zabezpieczenia. To niezwykle ważne, aby bramy garażowe prezentowały należytą szczelność oraz odporność termiczną. Sposób ich zamykania oraz otwierania powinien być prosty i cichy. Domownicy, jacy zdecydowali się na ocieplaną bramę do garażu, z pewnością odczują w kolejnych latach wyraźne zredukowanie kosztów ogrzewania, energii i utrzymania. Wybór ten zależy jednak od dwóch parametrów: izolacyjności akustycznej i izolacyjności termicznej. Brama powinna również mieć należyte walory estetyczne, być zadbana i porządnie konserwowana. By zachować bezpieczeństwo w jej użytkowaniu, wypada regularnie dokonywać profesjonalnego przeglądu.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 2
Pankracy Marciniak

A jaka brama garażowa będzie najlepsza do takiego garażu z płyt betonowych? Mam niewielkie otowry ale Pan od którego kupiłem garaż z montażem mówi, że to jest rozmiar typowy.

0 0
Andrzej Borowski

Bardzo fajny artykuł, zachęcił mnie do zagłębienia się w temat!

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Wybierając bramę garażową do swojego garażu, warto zwrócić szczególną uwagę na parę bardzo istotnych spraw. Powinny być one przede wszystkim energooszczędne, dobrze wykonane, niezawodne, łatwe w montażu i pielęgnacji. Znaczące jest też to, żeby charakteryzowały je wysokie walory estetyczne oraz znajdowały się w atrakcyjnym przedziale cenowym. Materiały budownicze, wykorzystane do ich wykonania muszą spełniać najważniejsze standardy i restrykcyjne normy.Jaki rodzaj bramy garażowej wybrać?Bramy garażowe dostępne są także w wersji ocieplonej. Choć są sporo droższe, to w następnych latach domownicy będą mogli zanotować dużą redukcję kosztów energii, ogrzewania oraz ich utrzymania. Są w takim razie idealnym wyborem dla wszystkich tych osób, jakie cenią sobie praktyczne, rentowne rozwiązania. Bramy do garażu dostępne są w wielu przeróżnych wzorach oraz kolorach. Aby ich użytkowanie było bezpieczne, należałoby regularnie przeprowadzać ...