Piękne momenty w samodzielnie robionym albumie na zdjęcia – naucz się tworzyć oryginalne albumy!

Data dodania:
Kategoria: Kultura i sztuka
Ocena
0.00

Czy chciałbyś zamieścić swoje piękne momenty z życia w albumie do zdjęć? Odpowiadasz, że tak! W takim razie proponujemy Ci własnoręcznie robiony album na zdjęcia, który z pewnością będzie niezwykły i oryginalny. W poniższym artykule szczegółowo opisujemy proces tworzenia albumu samodzielnie. Przede wszystkim zaopatrz się we wszystkie potrzebne akcesoria i możesz zaczynać składać swój pierwszy album w życiu!

Jak ruszyć z tworzeniem albumu do zdjęć?

Nim rozpoczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, kup to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność i dać troszkę relaksu.

Z czego opłaca się zrobić bazę do albumu na zdjęcia?

Baza do albumu powinna być trwała, raczej sztywna w szczególności, jeżeli planujesz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier bądź tekturę. Jeśli chciałbyś zrobić album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak związać album, aby się trzymał w całości?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, jeśli taką posiadasz lub udać się do najbliższego punktu ksero. Drugim sposobem jest użycie tasiemki. Jest to najtańsza opcja i wystarczy, jeśli wyszukasz jakąś pasmanterię i zakupisz satynowe bądź bawełniane wstążeczki. W internecie dostaniesz także otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do zrobienia dziurek w albumie wystarczy Ci najzwyklejszy dziurkacz.

Jakie musisz posiadać akcesoria, by zrobić album na zdjęcia?

Do przygotowania samodzielnie albumu, przyda Ci się lista akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka i cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak przygotować bazę do albumu na zdjęcia we właściwy sposób?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Nie zapomnij, aby otwory na obu tekturkach znajdowały się w tych samych miejscach. To samo zrób we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Wybierz motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeżeli tylna okładka będzie w podobnym kolorze. Pamiętaj, by przed przyklejeniem papieru wykonać w nim otwory. Strony albumu możesz zostawić gładkie na przykład czarne, wówczas te będą przypominały stare albumy, lub możesz przystroić je w dowolny sposób. Na sam koniec scal wszystkie strony oraz okładki kółkami.

Praktyczne wskazówki, które pozwolą Ci złożenie albumu na zdjęcia w prosty sposób!

Jeżeli chcesz dopieścić swój album, to skorzystaj z naszych dodatkowych wskazówek, które pozwolą Ci złożenie albumu w prosty sposób! Ozdoby powinny zostać równomiernie rozmieszczone w taki sposób, aby kartki były tej samej grubości. Nie dodawaj zbyt wielkiej ilości dekoracji, może to przyćmić zdjęcia, które są najważniejsze. Nie oszczędzaj na kolorach i strukturach, które dodadzą smaku i kreatywnych rozwiązań!

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Czy chciałbyś zamieścić swoje piękne momenty z życia w albumie do zdjęć? Odpowiadasz, że tak! W takim razie proponujemy Ci własnoręcznie robiony album na zdjęcia, który z pewnością będzie niezwykły i oryginalny. W poniższym artykule szczegółowo opisujemy proces tworzenia albumu samodzielnie. Przede wszystkim zaopatrz się we wszystkie potrzebne akcesoria i możesz zaczynać składać swój pierwszy album w życiu!Jak ruszyć z tworzeniem albumu do zdjęć?Nim rozpoczniesz sporządzanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i liczbie stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami logiczną całość łącznie z kolorystyką i motywem zdjęć. Zrób listę zakupów, kup to, co niezbędne i postaraj się wybrać wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to dostarczyć przede wszystkim przyjemność i dać troszkę relaksu.Z czego opłaca się zrobić bazę do albumu na zdjęcia?Baza do albumu powinna być trwała, raczej...