Tanie domeny – Gdzie najlepiej kupić domenę pl?

Data dodania:
Ocena
0.00

Domena internetowa to niezbędna usługa, jeśli myślimy o stworzeniu strony internetowej, która ma być dostępna w sieci. W Polsce jest już zarejestrowanych ponad 2.5 mln domen i ich liczba ciągle rośnie. Dlatego każdy, kto poważnie myśli o tym, aby promować swój biznes w sieci, powinien posiadać stronę internetową i swoja unikalną domenę. 

Czym są i czy warto kupować tanie domeny pl?

Pytanie „czy warto kupować tanie domeny” jest bardzo dobrym pytaniem, ale może też wprowadzać w błąd.  Na rynku istnieje bardzo wiele rozszerzeń domen internetowych, które znacząco mogą różnić się cenami. W tym przypadku nie chodzi o to, aby zarejestrować domenę z najtańszym rozszerzeniem tylko o zarejestrowanie domeny z najpopularniejszym rozszerzeniem w najlepszej cenie

Dla przykładu domeny eu mogą być o wiele tańsze od domen pl, ale czy to oznacza, że należy zarejestrować domenę z rozszerzeniem eu dlatego, że jest tańsza? Domena eu może być doskonałym uzupełnieniem dla domeny pl, jeśli chcemy promować swój biznes w całej Europie. Pamiętajmy jednak o tym, że jesteśmy w Polsce gdzie najpopularniejszą domeną jest domena polska pl, która głęboko zakorzeniona świadomości Polaków. 


Tanie domeny pl – Czyli gdzie najlepiej kupić domenę pl? 

Szukając oszczędności, musisz wiedzieć, że w zależności od tego, którego rejestratora wybierzesz, będzie zależała cena odnowienia domeny pl

Różnica między najtańszym rejestratorem a najdroższym może być sporo co doskonale, obrazuje ranking cen domen 2023, który dla Ciebie przygotowałem. 

Gdy już zapoznasz się z rankingiem, uświadomisz sobie, że tę samą domenę pl możesz utrzymywać w ofercie na tanie domeny Gnum.pl w cenie 49,57 zł netto lub w cenie 200 zł netto u innego najdroższego rejestratora na rynku.

Biorąc pod uwagę na rozbieżności w cenach odnowienia polskich domen, można śmiało napisać, że domeny polskie pl mogą być zarówno tanie, jak i drogie i to głównie od wyboru rejestratora zależy ich cena odnowienia. 

Jak zdobyć darmową domenę? Domeny za 0 zł?

Warto się zastanowić czy w ogóle istnieje coś takiego jak darmowa domena. Spora część rejestratorów oferuje domeny za 0 zł, ale jest w tym wszystkim jeden haczyk. Domena internetowa to swego rodzaju usługa abonamentowa, którą należy odnawiać każdego roku. Firmy, które oferują rejestrację domeny za 0 zł zazwyczaj, oferują również najdroższe odnowienie, które może kosztować kilkukrotnie więcej niż w serwisie Gnum.pl.

Standardowa cena rejestracji domeny zazwyczaj nie przekracza 10 zł netto co w perspektywie odnowienia darmowej domeny za 200 zł netto, wcale nie jest dużo.

Przepłaciłeś za domenę? Czas na Transfer domeny!

Transfer domeny polega na zmianie rejestratora bez zmiany właściciela domeny. Oznacza to, że jeśli z jakiegoś powodu chcesz zmienić rejestratora swojej domeny (np. z powodu wysokiej ceny odnowienia domeny), możesz to zrobić niemal w każdym momencie. 

Zanim jednak przystąpisz do transferu domeny konieczne będzie uzyskanie od obecnego rejestratora kodu authinfo. 

Co to jest kod authinfo?

Kod authinfo to kod autoryzujący domenę, oraz jej właściciela stanowiąc zabezpieczenie dla domeny internetowej. Bez tego kodu nie ma możliwości przeniesienia domeny do innego rejestratora. Można go uzyskać wyłącznie od rejestratora, który w danym momencie obsługuje domenę.

Jak przenieść domenę do rejestratora oferującego tanie domeny?

Procedura transferu domeny nie jest trudna i zajmuje zaledwie kilka minut. W przypadku, gdy transfer trwa dłużej koniecznie, skontaktuj się z rejestratorem, do którego zamierzasz przenieść domenę. 

Transfer domeny krok po kroku

  1. Załóż nowe konto – Jeśli chcesz przenieść domenę do nowego rejestratora koniecznie, załóż u niego nowe konto lub zaloguj się, jeśli już je posiadasz.
  2. Odszukaj zakładkę „transfer domeny”, a następnie ją kliknij. 
  3. Przejdź do formularza „Dodaj transfer”, gdzie znajdują się dwa polska. W pierwszym polu podaj nazwę swojej domeny a w drugim aktualny kod authinfo i kliknij przycisk „Wykonaj transfer”.
  4. Odbierz wiadomość email wysłaną z dns.pl, w której znajduje się link aktywujący transfer, który należy kliknąć. 
  5. Gotowe! Transfer domeny został wykonany prawidłowo. 

Czy już wiesz, Gdzie najlepiej kupić domenę pl?

Mam nadzieję, że ten artykuł odpowiedział Ci na pytanie „gdzie najlepiej kupić domenę” oraz na to, że tania domena to nie koniecznie to, czego szukasz. Pamiętaj, że na polskim rynku najpopularniejsza jest domena polska pl, a to, w jakiej cenie będziesz ją odnawiał, zależy wyłącznie od wyboru rejestratora. Zachęcam również do zapoznania się z ofertą na tanie domeny w serwisie Gnum.pl, który od wielu lat posiada najniższe ceny odnowienia domen pl. 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Na czym polega obsługa serwisowa SAP?
Data dodania:
Domena internetowa to niezbędna usługa, jeśli myślimy o stworzeniu strony internetowej, która ma być dostępna w sieci. W Polsce jest już zarejestrowanych ponad 2.5 mln domen i ich liczba ciągle rośnie. Dlatego każdy, kto poważnie myśli o tym, aby promować swój biznes w sieci, powinien posiadać stronę internetową i swoja unikalną domenę. Czym są i czy warto kupować tanie domeny pl?Pytanie „czy warto kupować tanie domeny” jest bardzo dobrym pytaniem, ale może też wprowadzać w błąd.  Na rynku istnieje bardzo wiele rozszerzeń domen internetowych, które znacząco mogą różnić się cenami. W tym przypadku nie chodzi o to, aby zarejestrować domenę z najtańszym rozszerzeniem tylko o zarejestrowanie domeny z najpopularniejszym rozszerzeniem w najlepszej cenie. Dla przykładu domeny eu mogą być o wiele tańsze od domen pl, ale czy to oznacza, że należy zarejestrować domenę z rozszerzeniem eu dlatego, że jest tańsza? Domena eu może b...