4 rzeczy, które warto wiedzieć o paletach EURO

Data dodania:
Ocena
0.00

Europalety to podstawa logistyki i transportu towarów w nie tylko Polsce, lecz także w całej Europie. W świecie, gdzie nieustannie wzrasta wymiana handlowa między przedsiębiorstwami z różnych krajów, niezawodność i wytrzymałość palet jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki. Oto 4 rzeczy, które warto wiedzieć o paletach EURO.

1. Ściśle określone wymiary zewnętrzne

Klasyczna paleta EUR/EPAL posiada wymiary 1200x800x144 mm, co stanowi jeden z największych atutów tego rozwiązania. Dzięki takim standardom znacznie łatwiejsza jest bowiem organizacja przestrzeni magazynowej oraz transportu różnego typu towarów. Ujednolicenie wymiarów wpływa na usprawnienie procesów logistycznych i pozwala na bezpieczne składowanie zarówno małych, jak i większych ładunków, co jest niezwykle istotne w przypadku wielu branż.

2. Jakość gwarantowana przez EPAL

Standardy produkcji europalet zostały określone przez Międzynarodowy Związek Kolei (UIC) oraz EPAL, co zapewnia jednolitą jakość i wytrzymałość palet na terenie całej Europy. Warto zatem zaopatrywać się w produkty od sprawdzonych wytwórców, takich jak producent palet KRISPAL SERWIS, którzy przestrzegają wszystkich międzynarodowych wytycznych i posiadają odpowiednie certyfikaty.

3. Rozwiązanie, które sprawdza się od lat

Europalety to rozwiązanie, które jest z nami od dawna. Ich historia sięga lat sześćdziesiątych XX wieku, kiedy to wprowadzono je do branży kolejowej. Od tego czasu tego typu wyroby zyskały szerokie zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki i obecnie nie wyobrażamy sobie świata logistyki bez tego standardu. W obiegu znajduje się obecnie od 450 do 500 milionów palet EURO, co jest najlepszym dowodem na ich niezawodność.

4. Wytrzymałość i niezawodność europalet

Palety EPAL są przeznaczone do częstego użytkowania, a gdy ulegną uszkodzeniu, zazwyczaj można je naprawić. Mimo że standardowa europaleta waży ok. 25 kg, to dzięki swojej solidności wytrzymuje ona obciążenie dynamiczne do 1500 kg oraz statyczne do 4000 kg. Te cechy sprawiają, że to właśnie tego typu produkty wymieniane są wśród najbardziej wytrzymałych standardowych palet na rynku.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Czym jest komora badań cieplnych?
Data dodania:
Europalety to podstawa logistyki i transportu towarów w nie tylko Polsce, lecz także w całej Europie. W świecie, gdzie nieustannie wzrasta wymiana handlowa między przedsiębiorstwami z różnych krajów, niezawodność i wytrzymałość palet jest kluczowa dla prawidłowego funkcjonowania gospodarki. Oto 4 rzeczy, które warto wiedzieć o paletach EURO.1. Ściśle określone wymiary zewnętrzneKlasyczna paleta EUR/EPAL posiada wymiary 1200x800x144 mm, co stanowi jeden z największych atutów tego rozwiązania. Dzięki takim standardom znacznie łatwiejsza jest bowiem organizacja przestrzeni magazynowej oraz transportu różnego typu towarów. Ujednolicenie wymiarów wpływa na usprawnienie procesów logistycznych i pozwala na bezpieczne składowanie zarówno małych, jak i większych ładunków, co jest niezwykle istotne w przypadku wielu branż.2. Jakość gwarantowana przez EPALStandardy produkcji europalet zostały określone przez Międzynarodowy Związek Kolei (UIC) oraz EPAL...