Jaką folię wybrać do sianokiszonki?

Data dodania:
Ocena
0.00

Folie rolnicze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich popularność wynika przede wszystkim z powszechności zastosowań. Niezależnie od tego, jakie produkty chcemy przechowywać, odpowiednio dobrana folia pozwoli nam na skuteczne zabezpieczenie materiału przed wpływem czynników atmosferycznych oraz utratą wartości odżywczych. Dzisiaj wyjaśnimy, jaką folię wybrać do sianokiszonki.

Czym są folie rolnicze do kiszonek?

Folie do sianokiszonek mają na celu zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania i ochrony pasz przed procesami gnilnymi czy pleśniowymi. Jednym z takich produktów jest pięciowarstwowa folia Silagro, produkowana metodą wydmuchu. Zastosowanie wysokiej jakości surowca bez dodatków regranulatu gwarantuje doskonałe parametry techniczne, takie jak wytrzymałość na przebijanie, odpowiednią kleistość i zwiększoną wydajność. Ponadto folia posiada stabilizator UV, co daje gwarancję ochrony przed promieniowaniem. Jednym z jej dostawców jest dystrybutor folii i opakowań Centopack z Łodzi, który oferuje także folie do zgrzewarek, folie termokurczliwe do pakowania, automatyczne maszyny do pakowania itp.

Zalety folii do balotów

Folia do balotów charakteryzuje się wysoką elastycznością i odpornością na niekorzystne wpływy warunków atmosferycznych, takie jak deszcz i promienie słoneczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku przechowywania balotów w warunkach polowych. Folia zapewnia doskonałą szczelność, przez co sianokiszonka przez długi czas zachowuje swoje właściwości, nawet przez rok. Ponadto produkt jest całkowicie bezpieczny dla środowiska, a po zużyciu nadaje się do recyklingu.

Czym charakteryzuje się dobra folia do kiszonek?

Prawidłowe zastosowanie folii do sianokiszonek gwarantuje skuteczne odcięcie tlenu, co jest kluczowe do przygotowania sianokiszonki o odpowiedniej jakości. Warto zwrócić uwagę, że folia do balotów jest wielowarstwowa, co zapewnia bezpieczeństwo paszy na najwyższym poziomie. Pomimo pięciu warstw, produkt nie traci swojej elastyczności. Jest to niezwykle ważne, ponieważ zapewnia ścisłe przyleganie folii do sianokiszonki. Dzięki temu może być ona przechowywana znacznie dłużej, nie tracąc przy tym swojej świeżości. Folie dostępne są w kolorze białym oraz zielonym, co pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji czy warunków przechowywania.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Czym jest komora badań cieplnych?
Data dodania:
Jak przebiega cięcie wodą?
Data dodania:
Folie rolnicze cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a ich popularność wynika przede wszystkim z powszechności zastosowań. Niezależnie od tego, jakie produkty chcemy przechowywać, odpowiednio dobrana folia pozwoli nam na skuteczne zabezpieczenie materiału przed wpływem czynników atmosferycznych oraz utratą wartości odżywczych. Dzisiaj wyjaśnimy, jaką folię wybrać do sianokiszonki.Czym są folie rolnicze do kiszonek?Folie do sianokiszonek mają na celu zapewnienie odpowiednich warunków przechowywania i ochrony pasz przed procesami gnilnymi czy pleśniowymi. Jednym z takich produktów jest pięciowarstwowa folia Silagro, produkowana metodą wydmuchu. Zastosowanie wysokiej jakości surowca bez dodatków regranulatu gwarantuje doskonałe parametry techniczne, takie jak wytrzymałość na przebijanie, odpowiednią kleistość i zwiększoną wydajność. Ponadto folia posiada stabilizator UV, co daje gwarancję ochrony przed promieniowaniem. Jednym z jej dostawców ...