Korzystasz z telefonu podczas jazdy samochodem? Uchwyt na telefon jest dla Ciebie!

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
3.00

Praktycznie każdy używa obecnie telefonu komórkowego przez większość czasu. Nie korzystamy z nich wyłącznie w celu połączeń, ale też dostarczają informacji, a ich funkcje są pomocne w codziennym życiu. Jednak kiedy jedziemy samochodem używanie komórki stwarza zagrożenie dla użytkowników dróg, dlatego warto dowiedzieć się o zaletach kupna uchwytu na telefon.

Błędy, które popełniamy korzystając z telefonu w samochodzie

Zapewne każdy z nas używał kiedyś telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu bądź umieszczony w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to poprawnie. Często jednak bagatelizujemy potencjalne niebezpieczeństwa oraz użytkujemy smartfony w inny sposób.

Niesłychanie niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania szybkich manewrów niezabezpieczony smartfon może upaść i spowodować utratę koncentracji kierowcy. Normalnym zachowaniem jest chęć podniesienia go w trakcie jazdy. Komórka może się łatwo uszkodzić uderzając o twarde podzespoły samochodu, a w czasie jazdy zasłaniać nam ważne informacje na temat prędkości, z jaką jedziemy, czy temperatury silnika. Umieszczanie komórek na desce rozdzielczej albo w konsoli samochodu to także zły pomysł.

Ile wydamy na uchwyt samochodowy? Czy musimy mieć najdroższy?

Na rynku jest dużo różnego rodzaju rozwiązań. Uchwyty różnią się rodzajem montażu,  materiałami oraz jakością wykonania. Z tego względu ceny takich akcesoriów wahają się od paru złotych do nawet przeszło 300 złotych. Każdy uchwyt jest lepszym wyjściem, niż trzymanie telefonu w dłoniach, czy luźne umieszczenie go na desce rozdzielczej.

Możemy kupić uchwyt przeznaczony do konkretnego modelu telefonu. Większość rozwiązań jest jednak uniwersalna i można je dostosować do rozmiarów naszego urządzenia. Warto jednakże sprawdzić połączenie przed zakupem uchwytu.

Jak dobrze wybrać odpowiedni uchwyt samochodowy na telefon?

Bogaty wybór uchwytów nie ułatwia zakupu tego jednego, najlepszego. Warto wiedzieć, na czym skupić się w trakcie analizowania oferty, ażeby być zadowolonym z zakupu. Oczywiście trzeba stawiać na jakość. Porządnie wykonany uchwyt może służyć przez długie lata. Nie kierujmy się myślą, że cena świadczy o jakości. Rozwiązania za mniej niż 50 złotych w wielu sytuacjach odznaczać się będą idealną jakością, a my nie wydamy dużo. Żeby rozpoznać produkt dobrej jakości nie trzeba być ekspertem. Trzymając uchwyt do telefonu w rękach, łatwo wyczujemy, który jest wart uwagi. Powinien być przyjemny dla oka i w dotyku. Elastyczny na tyle, ażeby nie pękł przy próbach jego wygięcia z przeciętną siłą.

Dobrą decyzję podczas zakupu możemy podjąć zdając się na nasze zmysły i intuicję, ale pamiętajmy, że mechanizm służący do montażu musi lekko pracować. Przyjemnych zakupów.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 2
Sławomir Zając

Ja mam nawyk trzymania na udzie podczas jazdy. Nie raz już prawie zrobiłem przez to wypadek. Muszę w końcu zainwestować w uchwyt na telefon tym bardziej, że przecież za 50 zł to chyba już da się jakiś normalny kupić.

0 0
Honorata Chmielewska

Ten wynalazek już nie raz uratował moje życie, naprawdę.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kto może obsługiwać koparkę?
Data dodania:
Praktycznie każdy używa obecnie telefonu komórkowego przez większość czasu. Nie korzystamy z nich wyłącznie w celu połączeń, ale też dostarczają informacji, a ich funkcje są pomocne w codziennym życiu. Jednak kiedy jedziemy samochodem używanie komórki stwarza zagrożenie dla użytkowników dróg, dlatego warto dowiedzieć się o zaletach kupna uchwytu na telefon.Błędy, które popełniamy korzystając z telefonu w samochodzieZapewne każdy z nas używał kiedyś telefonu podczas prowadzenia auta, np. jako urządzenia GPS. Jeśli telefon połączony był z komputerem naszego samochodu bądź umieszczony w specjalnym uchwycie na telefon, robiliśmy to poprawnie. Często jednak bagatelizujemy potencjalne niebezpieczeństwa oraz użytkujemy smartfony w inny sposób.Niesłychanie niebezpieczne jest opieranie komórek o osłonę zegarów za kierownicą. W przypadku konieczności wykonania szybkich manewrów niezabezpieczony smartfon może upaść i spowodować utratę konce...