Rodzaje atomizerów do perfum

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Większość osób korzystających na co dzień z perfum nie wyobraża sobie ich używania bez atomizerów. Tego typu zamknięcie butelek jest obecnie standardem w branży perfumeryjnej, a swoją popularność zyskało nie bez powodu. Jest ono zarówno wygodne, jak i praktyczne w użyciu, a dodatkowo wpływa na trwałość perfum. Istnieje jednak kilka rodzajów atomizerów. Sprawdźmy, czym różnią się one od siebie!

Do czego służą i jak działają atomizery do perfum?

Atomizery do perfum to nic innego jak specjalne dysze rozpylające, które są solidnie mocowane na flakonach. W ich górnej części znajduje się element, który po naciśnięciu rozpyla pachnącą mgiełkę. Co istotne, atomizer do perfum wykorzystuje tzw. efekt Venturiego, którego nazwa pochodzi od włoskiego fizyka.

Element ten od wielu lat stosowany jest w branży perfumeryjnej, a jego początki sięgają XIX wieku. Wówczas atomizery były wykorzystywane jednak nie do rozpylania kompozycji zapachowych, a substancji leczniczych do gardła. Dopiero kilka lat później ich zalety zostały docenione również przez twórców perfum.

Czym różnią się atomizery do perfum?

Choć wszystkie atomizery do perfum działają na podobnej zasadzie, można wyróżnić kilka ich rodzajów, które są stosowane w tej branży. Najbardziej popularne, współczesne modele wyposażone są w przycisk w górnej części, który po naciśnięciu rozpyla zapach, dzięki czemu jego nanoszenie jest bardzo precyzyjne.

Niekiedy spotykane są także atomizery bulwiaste z gumową bańką, którą należy ścisnąć, by zaaplikować perfumy na skórę czy ubranie. Ostatnim rodzajem, którego dziś się już nie stosuje, są atomizery wyposażone w pompkę, która miała działać w podobny sposób, co pompka do opon.

Zalety atomizerów do perfum

Wysokiej jakości atomizery, które znajdziesz w ofercie renomowanych producentów odpowiedników perfum zaopatrujących rozlewnie, mają wiele zalet. Przede wszystkim tego typu rozpylacz pozwala na bardzo wygodną i precyzyjną aplikację zapachu. Za jego pomocą z łatwością naniesiesz swoją ulubioną kompozycję na szyję, nadgarstek, dekolt czy ubranie.

Tworząc zapachową mgiełkę z użyciem atomizera, zużywasz też bardzo niewielką ilość perfum, dzięki czemu ich stosowanie staje się niezwykle wydajne. Ponadto element ten stanowi wyjątkowo szczelne zamknięcie. W związku z tym do perfum nie dostaje się powietrze ani żadne zanieczyszczenia, co znacznie przedłuża ich trwałość i intensywność zapachu.

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak wymodelować sylwetkę na lato?
Data dodania:
Większość osób korzystających na co dzień z perfum nie wyobraża sobie ich używania bez atomizerów. Tego typu zamknięcie butelek jest obecnie standardem w branży perfumeryjnej, a swoją popularność zyskało nie bez powodu. Jest ono zarówno wygodne, jak i praktyczne w użyciu, a dodatkowo wpływa na trwałość perfum. Istnieje jednak kilka rodzajów atomizerów. Sprawdźmy, czym różnią się one od siebie!Do czego służą i jak działają atomizery do perfum?Atomizery do perfum to nic innego jak specjalne dysze rozpylające, które są solidnie mocowane na flakonach. W ich górnej części znajduje się element, który po naciśnięciu rozpyla pachnącą mgiełkę. Co istotne, atomizer do perfum wykorzystuje tzw. efekt Venturiego, którego nazwa pochodzi od włoskiego fizyka.Element ten od wielu lat stosowany jest w branży perfumeryjnej, a jego początki sięgają XIX wieku. Wówczas atomizery były wykorzystywane jednak nie do rozpylania kompozycji zapachowych, a subs...