Jak usunąć rozstępy?

Data dodania:
Kategoria: Moda i uroda
Ocena
0.00

Rozstępy to problem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza kobiet. Powstają one w wyniku rozciągania się skóry i uszkodzenia włókien kolagenowych, np. na skutek ciąży itp. Choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i spowodować kompleksy. W artykule przedstawimy sposoby na pozbycie się lub zminimalizowanie rozstępów.

Co to są rozstępy i jak powstają?

Rozstępy to linie lub paski widoczne na skórze, zwykle o różowej lub purpurowej barwie, które z czasem bledną do białego lub jasnego koloru. Powstają one w wyniku nagłych zmian wagi lub szybkiego wzrostu ciała, które powodują rozciągnięcie się skóry i uszkodzenie włókien kolagenowych. Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach, stanowiąc szpecący problem dla wielu kobiet.

Jak usunąć rozstępy?

Właściwa dieta może pomóc w walce z rozstępami, ponieważ wpływa na jakość skóry. Zaleca się spożywanie pokarmów bogatych w witaminy A, C i E oraz minerały takie jak cynk i krzem. Witamina C jest szczególnie ważna, ponieważ pomaga w produkcji kolagenu. Oprócz tego należy unikać przetworzonej żywności, cukru i tłuszczów trans. W zredukowaniu rozstępów mogą pomoc także ćwiczenia. Zaleca się ćwiczenia siłowe, takie jak pompki i przysiady, które pomagają wzmocnić mięśnie i poprawić krążenie krwi. Warto również wykonywać ćwiczenia rozciągające, takie jak jogging czy joga.

Na rynku dostępne są różne produkty do pielęgnacji skóry z rozstępami, takie jak kremy, balsamy i olejki. Zawierają one składniki, takie jak: witaminy, kolagen, elastynę i olejki roślinne. Zaleca się stosowanie tych produktów regularnie, najlepiej dwa razy dziennie, aby uzyskać pozytywne efekty.  Jeśli powyższe metody nie przynoszą oczekiwanych efektów, istnieją także medyczne metody usuwania rozstępów. Do najpopularniejszych należą mezoterapia igłowa, laseroterapia oraz mikrodermabrazja. Usuwanie rozstępów w Białymstoku oferuje m.in. Ambasada Urody. Udając się na tego rodzaju zabieg  być może wydamy więcej niż w przypadku stosowania kosmetyków, lecz możemy liczyć na lepsze efekty. Często zabiegi te są nie tylko niezwykle skuteczne i bardzo bezpieczne, lecz także bezbolesne, co jest przyczyną ich dużej popularności.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jakie są metody usuwania pieprzyków?
Data dodania:
Czy sandały mogą być trendy?
Data dodania:
Rozstępy to problem, z którym boryka się wiele osób, zwłaszcza kobiet. Powstają one w wyniku rozciągania się skóry i uszkodzenia włókien kolagenowych, np. na skutek ciąży itp. Choć nie stanowią zagrożenia dla zdrowia, mogą wpłynąć na nasze samopoczucie i spowodować kompleksy. W artykule przedstawimy sposoby na pozbycie się lub zminimalizowanie rozstępów.Co to są rozstępy i jak powstają? Rozstępy to linie lub paski widoczne na skórze, zwykle o różowej lub purpurowej barwie, które z czasem bledną do białego lub jasnego koloru. Powstają one w wyniku nagłych zmian wagi lub szybkiego wzrostu ciała, które powodują rozciągnięcie się skóry i uszkodzenie włókien kolagenowych. Rozstępy najczęściej pojawiają się na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach, stanowiąc szpecący problem dla wielu kobiet.Jak usunąć rozstępy?Właściwa dieta może pomóc w walce z rozstępami, ponieważ wpływa na jakość skóry. Zaleca się spożywanie pokarmów b...