Rodzaje wózków widłowych

Data dodania:
Ocena
0.00

Wózki widłowe to niezbędne narzędzia pracy w magazynach, zakładach produkcyjnych, hurtowniach i wszędzie tam, gdzie trzeba przenieść czy podnieść ciężkie ładunki. Wyróżnia się kilka rodzajów wózków widłowych, które różnią się konstrukcją, zastosowaniem oraz parametrami technicznymi. W artykule opisujemy najważniejsze z nich: wózki czołowe, wysokiego składowania, podnośnikowe oraz unoszące.

Jakie są popularne rodzaje wózków widłowych?

Wózki czołowe to najpopularniejszy rodzaj wózków widłowych. Charakteryzują się dużą ładownością oraz wysoką wydajnością pracy. Ich głównym zadaniem jest przenoszenie palet z towarem nie tylko na krótkie odległości, ale również na dłuższe trasy. Wózki czołowe są uniwersalne i można je spotkać zarówno w małych magazynach, jak i w dużych centrach logistycznych. Podział wózków można przeprowadzić także ze względu na napęd (elektryczny, spalinowy lub diesel) oraz na sposób przenoszenia ładunku (przez wysięgnik czy maszt). Wysięgnikowe wózki czołowe pozwalają na pracę z ładunkami o większych masach i objętościach, podczas gdy masztowe są bardziej wszechstronne i mogą być używane równocześnie do przenoszenia i składowania towarów. Inny rodzaj to wózki wysokiego składowania, które doskonale sprawdzają się w magazynach z wysokimi regałami. Dzięki specjalnej konstrukcji ramy oraz systemowi podnoszenia ładunku na wysokość operator jest w stanie obsłużyć ładunek nawet na najwyższych półkach. Wózki te charakteryzują się niewielkimi gabarytami, dzięki czemu mogą poruszać się w wąskich alejkach magazynowych. Oba rodzaje maszyn dostępne są między innymi w Serwitech Phu Marzena Hasińska u sprzedawcy wózków widłowych w Poznaniu i całym województwie wielkopolskim.

Podział wózków widłowych

Poza wózkami czołowymi i wysokiego składowania dostępne w Poznaniu wózki widłowe to maszyny podnośnikowe i unoszące. Wózki podnośnikowe to urządzenia stosowane głównie do przenoszenia palet z towarem na krótkie odległości. Dzięki niewielkim rozmiarom i zwrotnej konstrukcji operator może manewrować wózkiem nawet w najbardziej ciasnych przestrzeniach. Wózki podnośnikowe są wyposażone w widły, na których umieszczane są przenoszone ładunki, oraz system sterowania umożliwiający precyzyjne wykonywanie operacji. Kolejny rodzaj wózków widłowych to wózki unoszące. Są to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do przenoszenia ładunków o różnej masie (od stosunkowo niewielkich ciężarów do towarów ważących nawet 3t) oraz precyzyjnego umieszczania ich na wyznaczonym miejscu. Dzięki zastosowaniu systemu podnoszenia opartego na podciśnieniu wózek unoszący jest w stanie podnieść delikatne przedmioty bez ich uszkodzenia czy przemieszczenia.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Wózki widłowe to niezbędne narzędzia pracy w magazynach, zakładach produkcyjnych, hurtowniach i wszędzie tam, gdzie trzeba przenieść czy podnieść ciężkie ładunki. Wyróżnia się kilka rodzajów wózków widłowych, które różnią się konstrukcją, zastosowaniem oraz parametrami technicznymi. W artykule opisujemy najważniejsze z nich: wózki czołowe, wysokiego składowania, podnośnikowe oraz unoszące.Jakie są popularne rodzaje wózków widłowych?Wózki czołowe to najpopularniejszy rodzaj wózków widłowych. Charakteryzują się dużą ładownością oraz wysoką wydajnością pracy. Ich głównym zadaniem jest przenoszenie palet z towarem nie tylko na krótkie odległości, ale również na dłuższe trasy. Wózki czołowe są uniwersalne i można je spotkać zarówno w małych magazynach, jak i w dużych centrach logistycznych. Podział wózków można przeprowadzić także ze względu na napęd (elektryczny, spalinowy lub diesel) oraz na sposób przenoszenia ...