Idziemy do pierwszej klasy - co kupić?

Data dodania:
Kategoria: Edukacja i nauka
Ocena
0.00

Nadszedł dzień pójścia do pierwszej klasy. Nowe otoczenie, nowe koleżanki i koledzy, nowi nauczyciele, to sprawia, że dziecko czuje się bardzo niepewnie i jest w stresie. W stresie są też rodzice, martwią się o swoje maluchy i ich zmagania w nieznanym środowisku, dodatkowo muszą kupić przybory szkolne, które są niezbędne.

Skąd mam wiedzieć jakie przybory kupić pierwszoklasiście?

Zanim pójdziemy do sklepu z zamiarem zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, sprawdźmy na stronie szkoły, jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, możemy zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w jakiś sposób kierować naszymi dziećmi.

Artykuły szkolne niezbędne pierwszoklasiście

Jeżeli już wiemy, co musimy nabyć dla naszego dziecka, nadchodzi czas na zakupy. Nie przesadźmy jednakże z ich ilością oraz nabywaniem rzeczy bezużytecznych. Piórniki, zeszyty oraz inne produkty przeznaczone dla małych dzieci aż kipią od kolorów i  postaci z różnych bajek. Nie dajmy się jednakże nabić w butelkę, albowiem oprócz tego, że na okładce jest odjazdowy pirat czy też księżniczka, to jakość kartek przeważnie jest taka sama lub gorsza, a cena o wiele wyższa od mniej rzucającego się w oczy zeszytu. Przed niepotrzebnymi kosztami można się uchronić, przygotowując sensowną listę.

Nie przesadźmy również w drugą stronę. Porozmawiajmy z dzieckiem, spytajmy, co mu się podoba, a co nie, bo zapewne lepiej wydać kilka groszy więcej, niż spowodować, że nasz potomek będzie szedł w pierwszy dzień do szkoły nieszczęśliwy oraz niezadowolony ze  swoich przyborów.

Akcesoria, jakie z całą pewnością będą nam niezbędne to:

 • Długopisy
 • Ołówki
 • Kredki
 • Temperówka
 • Piórnik
 • Tornister
 • Zeszyty
 • Gumka do mazania
 • Klej
 • Nożyczki
 • Strój na WF i worek
 • Farby i pędzle

Niektóre przybory można kupić gorszej jakości, inne lepszej, natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie do rysowania, malowania lub pisania najlepiej zaopatrzyć nasze dziecko w artykuły od sprawdzonych producentów.

Najlepszy tornister dla ucznia pierwszej klasy?

Zakup plecaka to niesłychanie ważna kwestia dla przyszłego ucznia. Istotne jest, żeby był wykonany z trwałych i dobrych materiałów i żeby dziecko nie garbiło się podczas noszenia ciężkich książek. Właściwym wyborem będzie tornister, który pomieści wszystkie akcesoria, a do tego może być ozdobiony motywami postaci z ukochanych bajek dzieci. Najlepiej, gdy razem z dzieckiem wybierzemy się na zakupy i przymierzymy wcześniej wybrany produkt. Możemy wtedy zapytać, czy naszemu dziecku podoba się tornister i dodatkowo spojrzeć czujnym okiem, czy plecak ma wszystkie niezbędne funkcje jak np. regulacje szelek.

Kiedy jest odpowiedni czas na zakupy przyborów szkolnych?

Nie czekajmy do ostatniej chwili, pamiętajmy, że każdy rodzic kupuje podobne przybory szkolne i w niektórych sklepach może ich zabraknąć. Najlepiej, na spokojnie wybrać się na zakupy tydzień, czy nawet dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 2
Sławomir Laskowski

Na szczęcie rok szkolny już ruszył, ale zgadzam się ze wskazówkami a szczególnie tą, że najlepiej zapytać w szkole. Szkoła najlepiej wie co potrzebuje dziecko do pierwszej klasy.

0 0
Daria Sokołowska

Ta lista potrzebnych rzeczy różni się w zależności od szkoły.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Co obejmuje wstępne szkolenie BHP?
Data dodania:
Nadszedł dzień pójścia do pierwszej klasy. Nowe otoczenie, nowe koleżanki i koledzy, nowi nauczyciele, to sprawia, że dziecko czuje się bardzo niepewnie i jest w stresie. W stresie są też rodzice, martwią się o swoje maluchy i ich zmagania w nieznanym środowisku, dodatkowo muszą kupić przybory szkolne, które są niezbędne.Skąd mam wiedzieć jakie przybory kupić pierwszoklasiście?Zanim pójdziemy do sklepu z zamiarem zakupu wszystkich niezbędnych akcesoriów dla naszego dziecka, sprawdźmy na stronie szkoły, jakie są wymagane materiały. Możliwe, że placówka dostarcza dzieciom elementy artykułów plastycznych albo piśmienniczych. Jeśli to dla nas za mało, możemy zawsze osobiście stawić się w szkole i porozmawiać z przyszłym wychowawcą. Nie dosyć, że rozwikłamy swój problem, to dowiemy się co nieco o osobie, która będzie w jakiś sposób kierować naszymi dziećmi.Artykuły szkolne niezbędne pierwszoklasiścieJeżeli już wiemy, co musimy naby...