Jak działa sauna infrared?

Data dodania:
Kategoria: Dom i ogród
Ocena
0.00

Sauna infrared, czyli innowacyjna metoda relaksu i dbania o zdrowie, zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom sauna na podczerwień oferuje wiele korzyści dla naszego organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Warto bliżej przyjrzeć się temu fenomenowi i dowiedzieć się, jak działa sauna infrared oraz dlaczego warto z niej korzystać.

Czym charakteryzuje się sauna infrared? 

Sauna na podczerwień różni się od tradycyjnej sauny suchej czy mokrej przede wszystkim sposobem generowania ciepła. W saunie infrared ciepło pochodzi z promienników kwarcowych, które emitują energię podczerwieni. Jest ona również nazywana sauną niskotemperaturową – temperatura oscyluje w granicach 25 do 60° C. Dzięki tym właściwościom z takiej sauny można korzystać codziennie i przebywać w niej znacznie dłużej. Promienie podczerwone, które wnikają w głąb tkanek, powodują dużo intensywniejsze pocenie się niż w tradycyjnej saunie. Aż 80% energii podczerwieni wnika w głąb organizmu, dając wiele korzyści. Promienie te przekształcają się w ciepło, które rozgrzewa podskórną tkankę tłuszczową, mięśnie oraz narządy wewnętrzne.

Dlaczego warto korzystać z sauny infrared? 

Terapia w saunie na podczerwień, którą możesz zamówić m.in. w firmie SF Sauny Fińskie,  jest jedną z najefektywniejszych, najbezpieczniejszych i najtańszych metod eliminacji toksyn z organizmu oraz walki z chorobami przewlekłymi. Najwięcej toksyn usuwanych jest z organizmu przez skórę, co odciąża nerki i wątrobę. Wydalanie toksyn z organizmu przyczynia się do tego, że sprawniej pracuje układ immunologiczny. W wielu publikacjach naukowych sauna wskazana jest w terapii Hashimoto i innych chorób autoagresji.

Warto również podkreślić, że regularne seanse w saunie infrared w Warszawie czy każdym innym miejscu pozwolą zlikwidować nadmierną tkankę tłuszczową przez energię stymulującą przemianę materii oraz poprawić metabolizm. W trakcie jednego seansu dochodzi do spalenia ok. 600–900 kalorii, co czyni saunę infrared skutecznym środkiem wspomagającym odchudzanie i redukcję cellulitu.

Sauna infrared może również wpłynąć na poprawę naszego samopoczucia psychicznego. Hipertermia, czyli leczenie ciepłem, jest sprawdzonym sposobem na poprawę nastroju. Tego typu zabiegi polecane są szczególnie osobom ze zdiagnozowanymi zaburzeniami depresyjnymi oraz cierpiącymi na sezonowe obniżenie nastroju. Terapia w saunie poprzez rozluźnienie ciała sprzyja odprężeniu psychicznemu i jest skutecznym sposobem na wsparcie zaburzeń depresyjnych lub choćby sposobem na chwilową chandrę. Podwyższona temperatura w saunie sprawia, że organizm zaczyna pracować na wysokich obrotach. Przyspieszeniu ulega metabolizm, krążenie, rozluźniają się mięśnie i stawy.

Antydepresyjny efekt sauny może potwierdzić wiele badań. Między innymi badania przeprowadzone przez University of Wisconsin-Madison wykazują, że zabiegi w saunie mają korzystny wpływ na samopoczucie osób ze zdiagnozowaną depresją. Podczas gorącej sesji w saunie stymulowane są nadnercza, które bezpośrednio odpowiadają za produkcję hormonów szczęścia, w tym serotoniny. To one wpływają na poprawę naszego nastroju i mogą pomóc w zmniejszeniu poziomu stresu.

Sauna infrared może również zwalczać niepokój, niwelując występowanie niepotrzebnego napięcia. Bezpośredni wpływ ma tutaj hormon stresu, czyli kortyzol. Jego poziom znacznie obniża się po ekspozycji na ciepło, chroniąc żołądek i dwunastnicę przed rozwojem wrzodów. Rozluźnienie ciała i zwiększona potliwość w saunie wpływa także na zmniejszenie odczuwalnego lęku, co może być przydatne w leczeniu nerwic.

Korzystanie z sauny infrared to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Dzięki swoim unikalnym właściwościom sauna na podczerwień oferuje wiele korzyści dla naszego organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. To doskonała alternatywa dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z tradycyjnych saun, a pragną zadbać o swoje zdrowie i relaks.

 

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Rodzaje napędów garażowych
Data dodania:
Sauna infrared, czyli innowacyjna metoda relaksu i dbania o zdrowie, zyskuje coraz większą popularność. Dzięki swoim unikalnym właściwościom sauna na podczerwień oferuje wiele korzyści dla naszego organizmu, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Warto bliżej przyjrzeć się temu fenomenowi i dowiedzieć się, jak działa sauna infrared oraz dlaczego warto z niej korzystać.Czym charakteryzuje się sauna infrared? Sauna na podczerwień różni się od tradycyjnej sauny suchej czy mokrej przede wszystkim sposobem generowania ciepła. W saunie infrared ciepło pochodzi z promienników kwarcowych, które emitują energię podczerwieni. Jest ona również nazywana sauną niskotemperaturową – temperatura oscyluje w granicach 25 do 60° C. Dzięki tym właściwościom z takiej sauny można korzystać codziennie i przebywać w niej znacznie dłużej. Promienie podczerwone, które wnikają w głąb tkanek, powodują dużo intensywniejsze pocenie się niż w tradycy...