Jak zorganizować wywóz śmieci z posesji?

Data dodania:
Ocena
0.00

Nikt nie chce żyć w otoczeniu śmieci. Są one nie tylko źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale także przyciągają do siebie uciążliwe owady, a niewłaściwie składowane mogą zanieczyszczać wodę gruntową. Nic dziwnego, że kwestia odbioru odpadów jest dla nas tak istotna. Jak zorganizować wywóz śmieci z posesji, aby zadbać o jej estetykę oraz własny komfort?

Odbiór odpadów komunalnych przez gminę

Dawniej właściciel nieruchomości musiał samodzielnie zorganizować wywóz śmieci. Najczęściej zawierał w tym celu umowę z odpowiednią firmą zajmującą się odbiorem odpadów. 1 lipca 2013 roku weszła jednak w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, czyli tak zwanej ustawy śmieciowej. Od tego dnia obowiązek organizacji wywozu odpadów spoczywa na urzędzie gminy. Teraz to lokalne władze wyłaniają w drodze przetargu przedsiębiorstwo, które zajmuje się odbiorem śmieci od mieszkańców.

Organizacja wywozu śmieci na własną rękę

Choć wprowadzony system jest wygodny dla większości właścicieli nieruchomości, ma także pewne wady. Przede wszystkim terminy i częstotliwość odbioru śmieci nigdy nie będą odpowiadać każdemu. Jeśli wywóz odpadów odbywa się zbyt rzadko, może to skutkować koniecznością magazynowania ich poza koszami na śmieci, co z wymienionych powyżej powodów zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem, a dodatkowo może nas narazić na karę finansową. Zdarza się też, że mamy potrzebę jednorazowego pozbycia się dużej ilości śmieci, na przykład po wiosennych porządkach czy remoncie, która nie zmieści się w standardowych koszach.

Jeśli chcą Państwo zorganizować wywóz odpadów na własną rękę, najlepszym wyjściem będzie nawiązanie współpracy z podmiotem zajmującym się przyjmowaniem, transportem i utylizacją śmieci. Jednym z nich jest firma oferująca kontenery na śmieci SAWO Recykling spod Łodzi. To rozwiązanie zgodne z przepisami, pozwalające pozbyć się śmieci w szybki i bezpieczny sposób. Korzystając z usług takiego przedsiębiorstwa, można zdecydować się zarówno jednorazowe podstawienie pojemnika, by pozbyć się jednorazowo dużej ilości odpadów, na przykład po gruntownym porządkowaniu posesji, jak i długoterminową współpracę – wówczas firma będzie opróżniać kontenery na śmieci według wcześniej ustalonego harmonogramu. W ten sposób zadbają Państwo o czystość swojego otoczenia i własny komfort.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jaką folię wybrać do sianokiszonki?
Data dodania:
Nikt nie chce żyć w otoczeniu śmieci. Są one nie tylko źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale także przyciągają do siebie uciążliwe owady, a niewłaściwie składowane mogą zanieczyszczać wodę gruntową. Nic dziwnego, że kwestia odbioru odpadów jest dla nas tak istotna. Jak zorganizować wywóz śmieci z posesji, aby zadbać o jej estetykę oraz własny komfort?Odbiór odpadów komunalnych przez gminęDawniej właściciel nieruchomości musiał samodzielnie zorganizować wywóz śmieci. Najczęściej zawierał w tym celu umowę z odpowiednią firmą zajmującą się odbiorem odpadów. 1 lipca 2013 roku weszła jednak w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, czyli tak zwanej ustawy śmieciowej. Od tego dnia obowiązek organizacji wywozu odpadów spoczywa na urzędzie gminy. Teraz to lokalne władze wyłaniają w drodze przetargu przedsiębiorstwo, które zajmuje się odbiorem śmieci od mieszkańców.Organizacja wywozu śmieci na własną ...