Jakie są rodzaje folii ochronnych?

Data dodania:
Ocena
0.00

Folia to materiał niezwykle wszechstronny, przez co nie sposób wymienić wszystkich jej zastosowań. Warto jednak pochylić się nad ochronnymi właściwościami tego wyrobu, gdyż mogą być one przydatne w wielu codziennych sytuacjach. W tym artykule postaramy się więc zgłębić to zagadnienie podpowiadając, jaki rodzaj folii sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku.

Prace budowlane

Chyba nikt nie przepada za remontami, z uwagi na sporą ilość wszechobecnego wówczas brudu. Na szczęście możemy sobie stosunkowo łatwo poradzić z tą niedogodnością, stosując jeden z kilku rodzajów folii ochronnych, przeznaczonych do tego typu prac. Mają one doskonałe właściwości izolacyjne, są odporne na wilgoć, a dodatkowo ich trwałość uniemożliwia powstanie jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. W przypadku prostych prac remontowych najbardziej przydadzą nam się elastyczne folie klasy PE, wykorzystywane w celu ochrony mebli czy podłóg. Dzięki nim nie zabrudzimy powierzchni rozbryzgami farby, pozostałościami kleju, uciążliwym kurzem i wieloma innymi zabrudzeniami. Z kolei folia o większej gęstości, określana symbolem HDPE, służy do produkcji worków na gruz i inne odpady budowlane. Są one wyjątkowo wytrzymałe, dlatego nie rozedrą się nawet przy dużym ciężarze umieszczonych tam elementów.

Ochrona towarów

Doświadczeni producenci folii DC-PLAST wiedzą doskonale, że świetnie sprawdza się ona przy zabezpieczaniu rozmaitych produktów. Bez wątpienia najpopularniejsza odmiana tego materiału to folia stretch, w którą możemy zapakować niemal wszystko. Jest dostępna w wielu rozmiarach, o różnych stopniach przeźroczystości, dostosowana do pakowania maszynowego oraz ręcznego, a dodatkowo mamy tu do czynienia z produktem wyjątkowo wytrzymałym. Równie ciekawe są folie bąbelkowe, posiadające na swojej powierzchni pęcherzyki powietrza, dające się przebić wyłącznie umyślnie. Ponieważ jest to doskonały amortyzator, folię tę upodobali sobie producenci elektroniki oraz wyrobów szklanych. Klienci indywidualni w szczególności doceniają wypełnione nią koperty, dzięki którym można trwale zabezpieczyć niewielkie przesyłki. Z kolei w przypadku produktów spożywczych, najlepszym wyborem będzie folia termokurczliwa. Jest to materiał odporny na warunki atmosferyczne czy związki chemiczne, dlatego zapakowany tak towar może być przechowywany nawet na zewnątrz.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Folia to materiał niezwykle wszechstronny, przez co nie sposób wymienić wszystkich jej zastosowań. Warto jednak pochylić się nad ochronnymi właściwościami tego wyrobu, gdyż mogą być one przydatne w wielu codziennych sytuacjach. W tym artykule postaramy się więc zgłębić to zagadnienie podpowiadając, jaki rodzaj folii sprawdzi się najlepiej w konkretnym przypadku.Prace budowlaneChyba nikt nie przepada za remontami, z uwagi na sporą ilość wszechobecnego wówczas brudu. Na szczęście możemy sobie stosunkowo łatwo poradzić z tą niedogodnością, stosując jeden z kilku rodzajów folii ochronnych, przeznaczonych do tego typu prac. Mają one doskonałe właściwości izolacyjne, są odporne na wilgoć, a dodatkowo ich trwałość uniemożliwia powstanie jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. W przypadku prostych prac remontowych najbardziej przydadzą nam się elastyczne folie klasy PE, wykorzystywane w celu ochrony mebli czy podłóg. Dzięki nim nie zabrudzimy po...