Kiedy wypożyczanie samochodu opłaca się bardziej niż kupowanie go na własność?

Data dodania:
Kategoria: Motoryzacja
Ocena
0.00

Istnieje wiele sytuacji, w których posiadanie samochodu jest niezwykle wygodne, a wręcz niezbędne. Jednak czy zawsze warto kupować własne auto? Coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad alternatywą, jaką jest wypożyczenie samochodu. W jakich przypadkach rozwiązanie to jest korzystniejsze pod względem finansowym? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Koszt zakupu i utrzymania samochodu

Pierwszym aspektem wartym rozważenia są koszty zakupu oraz utrzymania samochodu. Nawet jeśli dysponujesz odpowiednią ilością środków finansowych na kupno pojazdu, musisz liczyć się z regularnymi wydatkami w trakcie jego użytkowania (ubezpieczenie OC i AC, przeglądy techniczne, podatki czy drobne naprawy). Te koszty mogą okazać się bardzo duże, zwłaszcza gdy auto ma już kilka lat i wymaga częstszych wizyt w serwisie.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik wypożyczalni oferującej tani wynajem samochodów – Abacus Car Rental:

W przypadku wynajmu auta kierowca nie musi martwić się o wydatki związane z utrzymaniem pojazdu. Wszystkie koszty pozostają po stronie właściciela, czyli firmy wynajmującej. Wypożyczenie samochodu wiąże się jedynie z opłatą za czas użytkowania oraz paliwo – resztą zajmuje się właściciel. Co więcej, najemca ma zawsze pewność, że wynajęty model jest sprawny i utrzymany w dobrej kondycji.

Częstotliwość korzystania z samochodu

Kolejnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji o zakupie lub wypożyczeniu samochodu, jest częstotliwość użytkowania auta. Jeśli na co dzień korzystasz z komunikacji miejskiej i samochód jest Ci potrzebny tylko sporadycznie, np. na weekendowe wypady za miasto czy większe zakupy, to posiadanie go na własność staje się nieopłacalne. W sytuacji, gdy potrzebujesz samochodu jedynie od czasu do czasu, wypożyczanie jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem.

Finansowe zalety wypożyczenia samochodu

Wynajem samochodów w Krakowie czy Wrocławiu zwykle jest korzystniejszy pod względem finansowym. Wynika to z faktu, że najemca unika kosztów związanych z utrzymaniem oraz ubezpieczeniem auta. Warto również pamiętać, że wartość samochodu szybko się obniża – według badań przez pierwsze trzy lata eksploatacji, auto może stracić nawet 40% swojej wartości. Decydując się na wynajem, nie musisz martwić się o wartość rezydualną auta, co pozwala zaoszczędzić na dłuższą metę. Jest to więc doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą pozwolić sobie na stratę pieniędzy zainwestowanych w zakup pojazdu na własność.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Kto może obsługiwać koparkę?
Data dodania:
Istnieje wiele sytuacji, w których posiadanie samochodu jest niezwykle wygodne, a wręcz niezbędne. Jednak czy zawsze warto kupować własne auto? Coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się nad alternatywą, jaką jest wypożyczenie samochodu. W jakich przypadkach rozwiązanie to jest korzystniejsze pod względem finansowym? Dowiesz się tego z dalszej części naszego artykułu. Zapraszamy do lektury.Koszt zakupu i utrzymania samochodu Pierwszym aspektem wartym rozważenia są koszty zakupu oraz utrzymania samochodu. Nawet jeśli dysponujesz odpowiednią ilością środków finansowych na kupno pojazdu, musisz liczyć się z regularnymi wydatkami w trakcie jego użytkowania (ubezpieczenie OC i AC, przeglądy techniczne, podatki czy drobne naprawy). Te koszty mogą okazać się bardzo duże, zwłaszcza gdy auto ma już kilka lat i wymaga częstszych wizyt w serwisie.Jak tłumaczy nasz rozmówca, pracownik wypożyczalni oferującej tani wynajem samochodów – Abacus Car Rental:W p...