Na jaką inwestycję postawić w 2022 roku?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Wiele osób boryka się z wątpliwościami co do inwestowania swoich oszczędności. Występuje obawa przed utratą środków, a także brak czasu. Jeśli należysz do tej grupy, zapoznaj się z naszymi wskazówkami i podejmij decyzję o inwestycji w rynek, który najbardziej Ci odpowiada. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak brak inwestycji również w obecnej sytuacji nie jest dobrą opcją.

Zalety inwestowania swoich oszczędności

Niemało ludzi uważa, że pieniądze można zarobić jedynie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową lub do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w zeszłym roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach pieniędzy. Można niewątpliwie szukać innych możliwości, żeby się przed nią uchronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Kryptowaluty – jak zainwestować w krypto?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się w obecnych czasach niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale dodatkowo przez prywatne osoby zajmującymi się inwestycjami okazjonalnie. Można się na nich naprawdę dużo dorobić i bez problemu się ich pozbyć.

Ponadto eksperci przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Niewątpliwie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć energiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś absolutnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w w wyższym stopniu przewidywalne aktywa, które prościej zrozumieć.

Jak zacząć inwestowanie w nieruchomości?

Kiedy mamy odłożone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to robić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie i okolicy, które po odnowieniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to świetny sposób i po kilku takich zabiegach da się zyskać faktycznie interesujące sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania i wynajem. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest wziąć kredyt, kupić mieszkanie, wynająć, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części bądź w całości spłacają nasze zobowiązanie.

Jakie surowce zakupić, aby zarobić?

Kolejnym sposobem gromadzenia funduszy na swoją emeryturę jest inwestycja w kruszce. Rynek jest dość stały i przez wielu uważany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami zaskakującymi oraz kryzysami gospodarczymi.

Decyzja o zakupie złota to doskonała inwestycja z perspektywy osoby chcącej opcji zajmującej mało czasu, niskiego nakładu i minimalnego ryzyka. Ten metal ma bardzo stabilną pozycję na rynku i nie zapowiada się, aby uległo to zmianie. Wybierz opcję złota w postaci fizycznej lub na papierze, biorąc pod uwagę swoje predyspozycje.

Tagi
Oceń artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Arkadiusz Sobczak

2022 rok to pasmo niespodzianek. Nikt nie wie w co dobrze zainwestować. Inflacja tak pędzie do przodu, że niedługo zostaniemy bez grosza.

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Wiele osób boryka się z wątpliwościami co do inwestowania swoich oszczędności. Występuje obawa przed utratą środków, a także brak czasu. Jeśli należysz do tej grupy, zapoznaj się z naszymi wskazówkami i podejmij decyzję o inwestycji w rynek, który najbardziej Ci odpowiada. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, jednak brak inwestycji również w obecnej sytuacji nie jest dobrą opcją.Zalety inwestowania swoich oszczędnościNiemało ludzi uważa, że pieniądze można zarobić jedynie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową lub do tzw. „skarpety”. Bez wątpienia są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wysokim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.Inflacja, bo to o nią się w tym miejscu rozchodzi, jest to spadek siły nabywczej naszej waluty. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła przeszło 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w zeszłym roku ...